Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Přehled všech ostatních služeb, které poskytuje knihovna našim návštěvníkům.

Balení knih „na míru“

Nemáte čas na balení knih do školy? Velikost zakoupených obalů nesedí? Potřebný formát obalu nemůžete sehnat? Máme pro vás jednoduché řešení. Knihy i sešity můžete v libovolném množství přinést v běžné otevírací době do knihovny Ignáta Herrmanna, kde Vám je zabalíme přesně na míru. Balení provádíme do průsvitné fólie obvykle do druhého dne od převzetí, příp. po domluvě. Obal od nás vydrží dlouho a je kvalitní. Stejným způsobem balíme i knihy v našem fondu.

Kniha (sešit) A63,- Kč
Kniha (sešit) A54,- Kč
Kniha (sešit) A45,- Kč
Kniha (sešit) větší A48,- Kč

Čtenáři čtenářům

Knihovna nabízí řešení všem, kterým jejich domácí knihovna ubírá životní prostor:

V rámci služby „Čtenáři čtenářům“ je možné po dohodě v knihovně odložit knihy, které se pro Vás z jakéhokoli důvodu staly nepotřebnými. Všechny tituly budou roztříděny a následně se vydají na další cestu. Buď do fondu knihovny, kde si je budou moci půjčit čtenáři knihovny, nebo na označené místo – prodej knih – na chodbě naší knihovny. Zde si z nich zájemci budou moci volně vybírat.

Podělte se o knihy, které (už) nepotřebujete a dejte knihám další šanci

Stručná pravidla pro přebírání knih:

  • knihy je po dohodě možné donést (dovézt) kdykoli v provozní době knihovny
  • odložené knihy by neměly být poškozené či jinak znehodnocené
  • knihy jejich vlastník odkládá bez nároku na odměnu
  • knihovna si vyhrazuje právo rozhodnout, které tituly zařadí do svého fondu a které nabídne do služby “Čtenáři čtenářům“

Expres balíček

Využijte naší služby „Expres balíček“. Po vyplnění formuláře si balíček vybraných knih můžete následující výpůjční den v knihovně vyzvednout.

Tip na nákup knížek

Chybí v našem fondu Vaše oblíbená knížka? Doslechli jste se o úžasné novince, kterou musíme mít? Zde máte možnost nám doporučit její nákup. Uděláme vše, co bude v našich silách… Odkaz na formulář

Donáška knih

Knihovna nabízí pro své zdravotně handicapované čtenáře knižní donáškovou službu. Knihy budou po předchozí domluvě doručeny přímo těm čtenářům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou knihovnu navštěvovat osobně.

Zájemci se mohou informovat na tel. čísle 734 264 244, nebo na e-mailové adrese knihovna@cekus.eu