Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Knihovna Ignáta Herrmanna je rozdělena na několik oddělení podle věku čtenářů a způsobu jejich využití.

Oddělení pro dospělé

Oddělení pro dospělé čtenáře se nachází v přízemí budovy a nabízí svým uživatelům půjčování naučné i beletristické literatury, zvukových knih a 33 titulů novin a časopisů.

Od r. 2019 je zavedena novinka – Barevné pondělky v oddělení pro dospělé. Více informací u knihovnice.

Oddělení pro děti a mládež

Oddělení pro děti a mládež se nachází v patře budovy a nabízí svým čtenářům půjčování pohádek, říkadel, dobrodružných knih, fantazy knih, dívčích románů, detektivních příběhů, příběhů o zvířátkách, encyklopedií a mnoho dalších knih z naučné literatury.

Kromě toho je možno zapůjčit i mnoho různých stolních her, interaktivních her a časopisů.

Společenská a kulturní místnost

Společenská a kulturní místnost je dalším oddělením městské knihovny. Nachází se v podkroví budovy. Od listopadu 2013 má bezbariérový přístup. Slouží k pořádání krátkodobých autorských, tematických a souborných výstav. V prostorách se mohou pořádat akce komorního významu.

Otevřeno je v otevírací době knihovny.

Slavnostní otevření proběhlo 15.6.2012 při příležitosti Dnů města Chotěboře 2012 vernisáží výstavy obrazů manželů Ludmily a Stanislava Bartůškových z Úsobí.

Letní čítárna

Zveme vás do naší Letní čítárny všechny bez rozdílu věku. Každý si může vypůjčit knihy, začíst se do nich, zahrát si stolní hry, anebo jen tak nasávat sluneční pohodu. Tak neváhejte a přijďte „pobejt“ ať už sami nebo se svými ratolestmi.

Otevírací doba je stejná jako otevírací doba knihovny a informačního centra. Těšíme se na vás!

Informační centrum

IC Chotěboř je členem Asociace turistických informačních center a patří k oficiálním turistickým informačním centrům podle podmínek České centrály cestovního ruchu – CzechTourism. Své služby poskytuje návštěvníkům města, turistům, široké veřejnosti a občanům města od 1. 1. 2005.

Odkaz na oficiální stránky