Nová výstava v podkroví – Emma Srncová: Obrazy a litografie

Od března vás zveme do našeho podkroví na novou výstavu obrazů paní Emmy Srncové.

Naivní obrázky, na kterých se lidé smějí a létají, taková je tvorba Emmy Srncové. K malování se dostala v roce 1960, kdy se stala herečkou v Černém divadle Jiřího Srnce, kam spolu s ní nastoupili samí výtvarníci. Na profesionální dráhu se vydala o dvacet let později. Vystavovala v mnoha evropských zemích, mimo jiné v Německu, Velké Británii, Španělsku, Švýcarsku nebo Portugalsku. Dnes jsou její obrazy k vidění už jen v České republice.

Vernisáž výstavy se uskuteční v pátek 1. března v 16 hodin v podkroví. Výstava je prodejní.

Poté ji můžete navštívit v otevírací době knihovny nebo dle předchozí domluvy. Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma.