Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Výstava: Obrazy – Miloslav Vidourek

Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů Miloslava Vidourka. Probíhat bude od 9. září do 21. října 2022 v podkroví chotěbořské knihovny.

Miloslav Vidourek se narodil a žije nedaleko Chotěboře, v malé vesničce v podhůří Železných hor. Ve volném čase maluje téměř celý život. V dětství začínal malovat v Lidové škole umění v Chotěboři, ale aktivně se zálibě věnuje posledních 20 let. Začínal jako samouk a během let prošel několika výtvarnými kurzy, kde používané techniky malování zdokonaloval. Úspěšně se účastnil i výtvarných soutěží na různá témata. Začátky tvorby zahrnují především portréty a akty malované uhlem, ale postupně přešel na akryl a olejomalbu. Nyní se převážně věnuje figurální tvorbě – malování aktů, portrétů a krajinomalbě. Na obrazech jsou záběry z blízkého okolí a jeho oblíbených míst, zejména Šumavy, kde strávil část svého života.

Výstavu můžete navštívit v otevírací době knihovny nebo dle předchozí domluvy. Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma.