Výstava: OBRAZY – GRAFIKA Stanislava a Ludmily Bartůškových

Srdečně Vás zveme na výstavu obrazů Ludmily a Stanislava Bartůškových z Úsobí na Vysočině. Probíhat bude od 22. července do 2. září 2022 v podkroví chotěbořské knihovny.

Ludmila Bartůšková – ve svých obrázcích spojuje křehkou krásu paličkované krajky s malbou nebo tiskem, které krajku oživují a dávají jí nový prostor. Jsou to malá poetická vyprávění, zpracovaná s ženským citem pro kouzlo tvarů. Dávají pocit radosti, pohody a harmonie.
Stanislav Bartůšek – jeho umělecká tvorba je mnohostranná, od olejomalby, kresby, grafiky, ilustrace a práce se dřevem až po básnickou tvorbu. Používá staromistrovskou techniku malby ve vrstvách, kde obrazy na podmalbě vznikají překrýváním barevných lazur. Malíř má za sebou více jak 40 výstav a jeho obrazy se nacházejí ve sbírkách v mnoha zemích světa.

Nechte se okouzlit snovými obrazy i křehkou paličkovanou krajkou.

Vernisáž výstavy se uskuteční 22. 7. 2022 v 17 hodin.  Program: hudba Jindřich Macek – loutna, Lea Macková – housle, úvodní slovo – Jaroslav Kreibich.

Výstavu můžete navštívit v otevírací době knihovny nebo dle předchozí domluvy. Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma.