Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Odlož mobil v knihovně

Ojedinělá akce zaměřená na sběr vysloužilých mobilních telefonů, startuje v těchto dnech v knihovnách v Kraji Vysočina. Díky ní máte možnost vyhrát poukázky na nákup knih v hodnotě až 2.000 korun.
Zapojit se do soutěže nazvané „Odlož mobil v knihovně“ je jednoduché – stačí do označeného boxu v naší knihovně kdykoliv až do konce ledna 2023 přinést jakýkoliv starý mobilní telefon a označit jej kontaktními údaji. Čím více telefonů zájemci přinesou a označí, tím větší šanci mají vyhrát.
Nejúspěšnější knihovny získají finanční odměny, které mohou použít například na nákup nových publikací, nebo uspořádání akcí pro veřejnost. Knihovna, v níž se vybere absolutně nejvíce mobilních telefonů pak obdrží speciální finanční bonus 10 tisíc korun. Soutěž organizovaná neziskovou společností ASEKOL ve spolupráci s Krajem Vysočina, má mimo jiné upozornit na to, že i drobná elektrozařízení obsahují velké množství různých materiálů, které se odbornou recyklací vrací zpět do oběhu. Díky tomu není potřeba je nově vyrábět nebo těžit. Seznam zapojených knihoven včetně podrobnějších informací, pravidel atd. naleznou zájemci na stránkách www.odlozmobil.cz