Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Kup knihu k Ježíšku

Kup knihu k Ježíšku – kampaň na podporu knižního trhu startuje!

Knižní trh se po první jarní vlně pandemie koronaviru opět dostal do velice nelehké situace. Ani tentokrát nám tato situace není lhostejná. Spojili jsme společně síly a navazujeme na naši jarní kampaň Kup knihu, zachráníš nakladatele a přicházíme s pokračováním v podobě výzvy Kup knihu k Ježíšku, která je zaměřena na blížící se Vánoce. Opět vyzýváme k online nákupu knih, ideálně přímo přes e-shopy nakladatelů. Každý z nás tak může udělat radost dvakrát – svým blízkým i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Zároveň se v rámci kampaně Kup knihu k Ježíšku obracíme na širokou veřejnost s otázkou: Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujete a dáte tak tip i široké veřejnosti. Sdílejte své přání, ať už fotky či videa, na sociálních sítích a připojte se k naší výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku.

Moravská zemská knihovna v Brně (MZK) se v souvislosti s tuto výzvou opět spojila s krajskými knihovnami, Sdružením knihoven ČR, Národní knihovnou ČR, Asociací knihoven vysokých škol, Svazem knihovníků a informačních pracovníků a také se Svazem českých nakladatelů a knihkupců, ten přišel s iniciativou #knizkaprosestricku v rámci platformy Kniha ti sluší, ke které se MZK rovněž připojuje.