Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Zrodila se Astrid/ Kino Art Cafe

11. dubna od 19:00

Životopisný film.

Astrid Lindgrenová, rodným jménem Astrid Anna Emilia Ericssonová (14. listopadu 1907 – 28. ledna 2002) patří mezi celosvětově nejznámější autorky knih pro děti. „Pippi Dlouhá punčocha“ či „Děti z Bullerbynu“ mají i dnes místo v knihovnách mnoha dětí a vyrostli na nich i mnozí jejich rodiče. Svěží i provokativní životopisný snímek dánské režisérky Pernille Fischer Christensenové ale nesleduje tyto poetické dětské příběhy, zaměřuje se na veřejnosti nepříliš známé mládí Astrid Lindgrenové. Jak ovlivnil nelehký životní osud, svobodné mateřství a těžká ekonomická situace v předválečném Švédsku spisovatelčinu osobnost? V hlavní roli Astrid Lindgrenové se představila mladá herečka Alba Augustová, která byla za svůj výkon nominována i na národní filmovou cenu. Vedlejší role pak ztvárnily skandinávské hvězdy Trine Dyrholmová, Maria Bonnevieová či Henrik Rafaelsen. (Česká televize)

V improvizovaném prostředí kavárny si můžete zakoupit kávu, čaj nebo víno a strávit zde příjemný večer. Vstupenky je možné rezervovat, koupit online nebo v IC.

plakát ke stažení

Datum: