Mgr. Libor Drahoňovský – Autostopem po Severní Makedonii

Tato akce již skončila

Během besedy s promítáním procestujeme Severní Makedonii, zejména její východní část, která neprávem patří mezi nepříliš navštěvované části Balkánu.

Spatříme majestátní hory, půvabné kaňony i skalní útvary, rozvaliny antických měst, půvabné vesničky s bohužel postupně zanikající lidovou architekturou, středověké kláštery a kostely nezřídka zdobené rozsáhlými soubory fresek. Prohlédneme si několik měst, včetně starobylého Kratova, které ve středověku bohatlo díky těžbě zlata a kde se dodnes dochovalo několik malebných mostů. Neopomineme ani metropoli Skopje s pamětihodnostmi i novodobou, značně megalomanskou architekturou. Vystoupáme také na horu Kokino, kde v dávných dobách fungovala obdivuhodná observatoř. Povíme si také mnohé ze života místních obyvatel.

Vstupné: 70 Kč