Jiří Kalát – Maroko a Mauretánie
3. 2. 2020, 16:00, v podkroví knihovny
Maroko a Mauretánie, dvě africké země, které jsou však naprosto rozdílné. Přestože se Mauretánie zmítá mezi chaosem i nepořádkem, dokáže nabídnout nádherné perly a neskutečné zážitky. Maroko oproti tomu nabízí luxus, nádherné památky i fungující infrastrukturu. Jména jako Tanger, Marakéš nebo Sahara vzbuzují představu Orientu v jeho nejčistší podobě. O své 40ti denní cestě po těchto zemích bude vyprávět cestovatel Jiří Kalát.

Zimní tvoření
4. 2. 2020, 14:00 – 16:00, v dětském oddělení knihovny
Tvoření pro malé i velké se zimní tématikou. Příspěvek na materiál: 20,- Kč

Čtenářské klubíčko
5. 2. 2020, 16:00, v dětském oddělení knihovny
Hravá, pohádková knihovna pro děti, které mají rády příběhy, pohádky, předčítání a knížky. Pro děti od 4 do 6 let (dle uvážení i mladší – pokračování Pohádkohraní).
Vstupné: dobrovolné

Pohádkohraní
6. 2. 2020, 9:00 – 11:00, v dětském oddělení knihovny
Hravá dopoledne spojená s pohádkou, čtením, povídáním, prohlížením knížek a drobným vyráběním. Těšíme se na děti od 2 do 4 let (možno i menší). Vstupné: dobrovolné

Vlastimil Brunclík – Renesance bible / bible česká – dílo reformace
10. 2. 2020, 16:00, v podkrovní knihovny
Soukromý sběratel Vlastimil Brunclík, jehož zájmem je historie v náboženských souvislostech říká: “Minulost a náboženství ovlivňuje naše jednání více než si uvědomujeme, nebo jsme si ochotni připustit.“
Vstupné: 50,- Kč

Čítánky
12. 2. 2020, 16:30, v dětském oddělení knihovny
Čtení s Lucií Peškovou. Vstupné: 50,- Kč

Vladimír Lemberk – Altaj nejkrásnější hory Sibiře
17. 2. 2020, 16:00, v podkroví knihovny
Cestovatel Vladimír Lemberk bude vyprávět o přátelství, které překoná všechny překážky, o cestě tajgou, po ledovci, močálem, přes horská sedla až na mongolské pláně. Divoká příroda plná květů, jurty svérázného národa Altajců, pasoucí se velbloudi i jakové, ale také nečekaný boj o život. Jak se žilo v tehdejším Sovětském Svazu a jak se žije nyní?

Lukáš Brychta – Norské Lofoty – putování za polární září
24. 2. 2020, 16:00, v podkroví knihovny
Souostroví Lofoty patří k nejkrásnějším přírodním pokladům Evropy. Poloha za severním polárním kruhem a vliv teplého Golfského proudu zde vytváří zcela unikátní prostředí. S fotografem Lukášem Brychtou se vydáme poznat tuto drsnou krajinu a především fenomén, který je u nás spojen spíše s Islandem – polární záři. Nechte se pozvat prostřednictvím krásných fotografií daleko na sever.

Deskohrátky
24. 2. 2020, 16:00, v dětském oddělení knihovny
Přijďte si s kamarády vyzkoušet deskovky, najít parťáka na hraní, užít si zábavné odpoledne s rodinou. Akce je určena všem, bez rozdílu věku. Vstupné: zdarma

Počteníčko pro nejmenší
26. 2. 2020, 9:00 – 11:00, v dětském oddělení knihovny
Zveme nejmenší dětičky na „Počtečníčko“ do dětského oddělení knihovny. Můžete si u nás prohlédnut leporela, pohrát si v herničce nebo vyzkoušet naše interaktivní hry.
Vstupné: dobrovolné

Pohádkové čtení
27. 2. 2020, 16:00, v dětském oddělení knihovny
Odpoledne v dětském oddělení s pohádkou. Vstupné: dobrovolné

Tento měsíc čteme v únoru si připomeneme 33 let od úmrtí českého pedagoga a spisovatele prózy pro mládež, autora pedagogických knih a příruček, PaeDdr. Josefa Prchala, rodáka z Lučice.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
V únoru pokračuje soutěž – Letem knižním světem. Opět se můžete těšit na dalšího “zašifrovaného” knižního hrdinu. Přijďte do knihovny a dozvíte se více. Vyhodnocení nejlepších “Knižních cestovatelů” proběhne na konci školního roku, tedy v měsíci červnu 2020. J

Výstava vestibul:
Cukřenky – ze sbírky Ivy Stehnové /leden, únor/

Výstavy v podkroví knihovny:
Jitka a Vladimír Melzerovi – Dřevo a příroda /do 14. 2. 2020/
Petr Berger – Fotoobrazy (od 21. 2. do 3. 4. 2020)
Havlíčkobrodský filmař a fotograf Petr Berger se ve svých fotografických začátcích věnoval focení krajiny, v posledních letech se přeorientoval na portrét a akt. Jak sám přiznává hlavním předmětem jeho tvůrčího zájmu i nadále zůstává především dokumentární film.
Vstupné na výstavy: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma