Osobnosti regionů

Máme pro vás novinku. Naše knihovna se zapojila do databáze OsobnostiRegionu.cz.

Portál OsobnostiRegionu.cz je projekt Městské knihovny v České Třebové. V současné době se na rozvoji aktivně podílí také Městská knihovna Ústí nad Orlicí. V databázi je nyní 1884 osobností.

Subjekty, které přispívají záznamy do databáze, vybírají zajímavé osobnosti z jejich regionů. Prohledávat tak můžete různá období, profese a místa spojená s životem osob. Cílem projektu je zpřístupňovat informace o osobnostech z různých regionů. Záznamy jsou obohacené o vzájemné vazby, fotografie a odkazy na další rozšiřující informace. Vyhledávací rozhraní umožňuje rychlé vyhledávání podle různých parametrů. Je vhodné nejen pro hledání konkrétních osob, ale umožňuje také zaměřit se na konkrétní místa nebo na obory působení.

„Možná je zatím neznáte, ale jejich životy a osudy jsou kusem naší historie, která by neměla být zapomenuta. Opravdoví lidé, skutečné příběhy.“ Tak to jsou OsobnostiRegionu.cz

Odkaz na stránky najdete na našich webových stránkách v sekci Katalog