Irsko – zelený ostrov – ing. Jaromír Novák
3. 6. 2019, 16:00, v podkroví knihovny
Středověký klášter Clonmacnoise, ale i hlavní město Dublin uvede ve svých fotografiích a povídání ing. Jaromír Novák, cestovatel, horolezec a dobrodruh, který vás tímto zve na svoji besedu. Vstupné: 70,- Kč

Pohádkohraní se skřítkem Knihovníčkem
6. 6. 2019, 9:00 – 11:00, v dětském oddělení knihovny
Těšíme se na děti od 2 let (možno i mladší). Vstupné: zdarma

Access Bars – Mgr. Jana Pilařová
10. 6. 2019, 16:00, v podkroví knihovny
Mgr. Jana Pilařová z Havlíčkova Brodu vám představí metodu Access Bars, která pomocí jemných dotyků bodů na hlavě může změnit život váš i druhých. Účinky této metody mohou pomoci při obtížných životných situacích, odbourat únavu, vyčerpanost či odstranit bolesti různých částí těla. Vstupné: 70,- Kč

Prezentace knihy – „Historie a současnost veřejné knihovny v Chotěboři“
17. 6. 2019, 16:00, v podkroví knihovny
Zveme vás na prezentaci knihy o historii knihovny, kterou zadala ke zpracování jako 26. svazek chotěbořské edice, bývalá vedoucí knihovny paní Iva Stehnová. Úkolu se ujala Mgr. Zdeňka Málková, Ph.D.. Besedou vás provede autorka knihy a pan Stanislav Pavlíček. Těšit se můžete i na promítání fotografií.
Vstupné: dobrovolné

Tento měsíc čtemena měsíc červen jsme pro vás připravili knihy Franze Kafky, pražského německy píšícího spisovatele židovského původu, jednoho z literárně nejvlivnějších a nejoceňovanějších spisovatelů 20. století. Připomeneme si 95. let od jeho úmrtí.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
V červnu čeká na čtenáře dětského oddělení nová soutěž s názvem “Vědci a vynálezy v knížkách”. Soutěžící si procvičí své znalosti.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

Výstavy vestibul:
100. let knihovního zákona –
výstava ke 100 výročí knihovního zákona v ČR
Lidové tradice
– výrobky z kroužku Lidových tradic  /červen/

Výstavy v podkroví knihovny:
Výstava výtvarného oboru ZUŠ Chotěboř
/do 14. 6. 2019, v podkroví knihovny/
Výstava – Jaroslav Kreibich – Obrazy Vysočiny a květiny /21. 6. 2019 – 2. 8. 2019, v podkroví knihovny/. Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma