Naše knihovna se v lednu 2019 zapojila do služby „Ptejte se knihovny“.
Virtuální referenční službu „Ptejte se knihovny“, do níž je zapojeno více než 90 českých knihoven, od roku 2004 zastřešuje a rozvíjí Národní knihovna České republiky.

Proč zrovna Ptejte se knihovny?

Protože knihovníci naleznou odpověď. V knihovnách najdete pracovníky, kteří jsou specialisty na vyhledávací služby, mají přístupy k novým databázím a pomohou vám najít odpověď na vaše dotazy. Ptejte se knihovny je službou českých knihoven nejširší veřejnosti.

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručné konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5ti záznamů). Ptejte se knihovny je tedy službou faktografickou a bibliografickou.

Na vaše dotazy zaručují odeslání odpovědi na vaši e-mailovou adresu do 48 hodin – v pracovních dnech – od doručení vaší zprávy. V případě velmi složitých dotazů se s vámi dohodnou na nejbližším možném termínu odpovědi. Pro formulaci vašich otázek si můžete přečíst doprovodný text.

Vaše dotazy a odpovědi na ně se archivují, samozřejmě bez uvedení vašeho jména a bez uvedení bližších osobních údajů.

Službu „Ptejte se knihovny“ můžete kdykoli vyzkoušet.
Stačí na našich stránkách www.knihovnachotebor.cz prokliknout logo:

 

zadat dotaz a čekat na odpověď. Věříme, že tuto službu využijete ke své spokojenosti. Případné dotazy, k této službě, rády zodpovíme u nás v knihovně.