Jan Bajer – Srí Lanka a Maledivy
3. 9. 2018, 16:00, v podkroví knihovny
Srí Lanka je ostrov s horami přesahujícími 2500 m. Navštívíme tak posvátnou Adamovu horu (2243 m), zbytky tří bývalých královských měst, budhistické památky, známou Lví skálu. Zúčastníme se safari v Národním parku Yalla West, kde uvidíme krokodýly, slony, buvoly, jeleny. Navštívíme náhorní plošinu Horton Plains a několik míst na pobřeží. Podíváme se na Maledivy – korálové souostroví v Indickém ocenánu s nejvyšším místem 2,6 m nad mořem. Zde navštívíme několik malých korálových ostrůvků, obydlených i neobydlených. K vidění bude také několik záběrů z potápění. Na závěr navštívíme hlavní město Malediv – Male.
Vstupné: 50,- Kč

PhDr. Stanislav Balík – Odkaz TGM  a ČSL legií
10. 9. 2018, 17:00, v podkroví knihovny
Další z besed PhDr. Stanislava Balíka, tentokrát na téma – Odkaz TGM a ČSL legií.
Vstupné: 30,- Kč

Monika a Jiří Vackovi – Japonsko na kole
17. 9. 2018, 17:00, v podkroví knihovny
Monika a Jirka Vackovi ujeli na kole 5044 km z japonského Sappora do jihokorejského Soulu. Ze sedel kol poznali jak obyčejný venkov, kam normální turisté zřídka kdy zavítají, tak rušné, hustě osídlené a tepající světové metropole. Nevynechali návštěvy nádherných starých chrámů, památek zapsaných v UNESCO, vyhlášených přírodních krás, projeli nejkrásnější japonskou cyklostezku, poznali z blízka i běžný život japonských rodin a japonskou pohostinnost. Obrázky doplněné mnoha historkami, které během cesty po Japonsku vznikly, uvidíte a uslyšíte v podkroví naší knihovny.
Vstupné: 50,- Kč

Staré fotografie – Doubravka a podoubraví – II. část
24. 9. 2018, 16:00, v podkroví knihovny
Zveme vás na další část úspěšných besed nad starými fotografiemi, ze sbírky pana Stanislava Michka, Stanislava Pavlíčka a Mirka Slanaře. Tentokrát budeme pokračovat v povídání nad fotografiemi řeky Doubravky a podoubraví. Navážeme tam, kde jsme minule besedu skončili. Přijďte zavzpomínat na staré časy.
Vstupné: 30,- Kč

Tento měsíc čtemeNa měsíc září jsme pro vás připravili knihy českého spisovatele Ladislava Fukse. Připomeneme si 95. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

V září čeká na čtenáře dětského oddělení nová soutěž s názvem “Poznejte večerníčkové postavy”. Soutěžící si procvičí své znalosti známých postav.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí  je vždy vylosováno 5 výherců.

Výstavy:
Týdny pro duševní zdraví
– výstava ve vestibulu knihovny /září, říjen/
Prezentace služeb Fokusu Vysočina

Vendula Korbelová – Obrazy a koláže  /do 31. 8. 2018, v podkroví knihovny/
Ladislav Málek – Obraz a kámen /7. 9. – 19. 10. 2018, s vernisáží 7. 9. 2018, 17:00, v podkroví knihovny/
Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma

Ve šlépějích Ignáta Herrmanna – jubilejní 10. ročník
Na měsíc září připravujeme další, již 10. ročník vycházky „Ve šlépějích Ignáta Herrmanna“. Věděli jste, kde se v Chotěboři těžil Uran? To a mnohem více se dozvíte ze vzpomínkového vyprávění pana Vladimíra Nedbala, který nás tentokrát na naší vycházce doprovodí.
Přesný datum a čas vám upřesníme, sledujte proto plakáty, náš web či FB.