KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

IVA GEORGIEVOVÁ – SPRÁVNÁ DENNÍ RUTINA NA ODPLAVENÍ ŠKODLIVIN V TĚLE /7. 11. 2016, 17:00/ Iva Georgievová se zabývá praktickým používáním Ayurvédy v životě. Upřednostňuje využití místních surovin a očistných kúr, které používali naši předkové.
Na přednášce bude možné si zakoupit knížky – Jídlem ke zdraví, Jídlem k rovnováze a zdraví a Jídlem k radosti. Lektorné činí 60,- Kč.

MGR. LIBOR DRAHOŇOVSKÝ – PŘÁTELSKÝ IRÁN /14. 11. 2016, 16:00/
Libor Drahoňovský – neúnavný cestovatel a tulák, absolvent 5letého studia etnologie na FF UK v Praze, pořadatel cestopisných přednášek a promítání o Rusku, Iránu, Uzbekistánu, Turecku, Sýrii, Libanonu, Jordánsku, Gruzii a také o některých oblastí České republiky. Beseda je zaměřena nejen na historii, kulturní reálie a pamětihodnosti země, ale především na život místních obyvatel. Součástí jsou i ukázky iránské hudby. Z technických důvodů se beseda 10. října 2016 nekonala.

KAREL HAŠLER – VZPOMÍNKOVÝ PODVEČER /21. 11. 2016/
Karel Hašler byl muž mnoha talentů. Hrál v Národním divadle, byl kabaretiérem, filmoval, skládal hudbu, psal scénáře. Jeho osudem se ale staly písně. Ostré parodie na protektorát a nacisty a vlastenecký postoj ovšem vedly k jeho zatčení v září 1941. Hašler zemřel 22. prosince 1941 v koncentračním táboře Mauthausen. Bylo mu 62 let. Přijďte si připomenout 75. výročí úmrtí. Večerem provází pan Stanislav Michek.

ADVENT ZAČÍNÁ V KNIHOVNĚ  /26. 11. 2016, 13:00 – 17:00/
U příležitosti Dne pro dětskou knihu vás srdečně zveme s divadélkem DIK na zdobení stromečku, vyrábění adventních věnců, zdobení perníčků, vyrábění ručního papíru a spoustu dalšího….  Těšíme se na vás v podkroví knihovny.

FIALOVÉ PODKROVÍ /16. 11. 2016, 18:00/
Hostem večera bude Jan Josef Dobrzenský z Dobrzenic, majitel chotěbořského zámku, velkopřevor Vojenského a špitálního řádu sv. Lazara jeruzalémského. Večerem provází Pavel Fiala.

SPOLEČNÉ ČTENÍ ANEB IGNÁT HERRMANN PŘEDSTAVUJE /28. 11. 2016, 16:00/
Divadélko DIK vás srdečně zve na čtení z humoristického časopisu Švanda Dudák.

Výstavy SKM:
Vlastimil Stehno – Výstava psacích strojů a Naděžda Dymáčková – Z babiččiných pokladů  /4. 11 – 30. 12. 2016/

Výstava v čítárně: Vánoční inspirace /listopad, prosinec/

Tento měsíc čtemeNa měsíc listopad jsme pro vás připravili knihy českého prozaika a humoristy Jaroslava Žáka.  Připomeneme si 110. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc listopad je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Listopadové hádání”.  Malí i větší čtenáři si mohou lámat hlavičky nad veselými rébusy…
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.