KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

POLOŽENÍ KAMENŮ ZMIZELÝCH /3. 8. 2016, 9:00/
Položení třech kamenů zmizelých jako akt znovushledání rodiny Schenkelových, která byla vyvražděna v Osvětimi v prosinci v roce 1944. Pokládku vykoná zakladatel projektu Gunter Demnig 3. srpna 2016 od 9:00 před budovou Informačního centra.

Výstava SKM:
Jaroslava Dvořáková – Hmyzí svět aneb co se skrývá v trávě
/29. 7. – 26. 8. 2016, s vernisáží 29. 7. 2016, v 16:00/
Chotěbořská rodačka paní Jaroslava Dvořáková se narodila v roce 1951 a fotografování se jí stalo jejím velkým koníčkem. S výstavou Motýlí krása ve fotografiích jsme se již setkali ve výstavních prostorách knihovny- podkroví před třemi lety, kdy paní Dvořáková u nás vystavovala poprvé. Nyní vás srdečně zveme na druhou výstavu fotografií s názvem „Hmyzí svět aneb co se skrývá v trávě“.

Výstava v čítárně: Iva Stehnová: Cukřenky našich babiček /srpen/

Tento měsíc čtemeNa měsíc srpen jsme pro vás připravili knihy českého básníka, prozaika, novináře a uměleckého kritika Jana Nerudy.  Připomeneme si 125. výročí úmrtí.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

Na měsíc srpen je v dětském oddělení připravena pro čtenáře soutěž “Srpnové luštění”.  Malí i větší čtenáři se mouhou zabavit při zábavném luštení křížovek.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.