Doležal, Miloš, 1970-
Krok do tmavé noci : příběhy faráře Josefa Toufara, jeho vrahů a číhošťského zázraku / Miloš Doležal,
První vydání, Praha : Nezávislý podmelechovský spolek, z.s., 2015,
669 stran : černobílé ilustrace, ISBN 978-80-260-9125-7
Dramatický obraz, který uvozuje novou knihu Miloše Doležala Krok do tmavé noci. Ta je volným pokračováním knihy předcházející (Jako bychom dnes zemřít měli, která byla v roce 2012 vyhlášena v anketě Lidových novin Knihou roku). Ve čtrnácti příbězích – kombinacích reportážních postupů se studiem archivních dokumentů a výpověďmi svědků a pamětníků – autor odhaluje nově zjištěná fakta a svědectví, která se váží k osobnosti Josefa Toufara, jeho mučitelů a dobovému kontextu. Miloš Doležal se ve svém důkladném pátrání dostal k řadě archiválií, které neměl při přípravě prvé knihy k dispozici – nalezl Toufarovy zápisky, korespondenci, část knězovy knihovny a řadu dalších důležitých osobních dokumentů i unikátních fotografií, a také identifikoval filmové záběry mučeného kněze, pořízené Státní bezpečností a překvapivě dochované do současnoti.