KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

AUTOGRAMIÁDA KNIHY PETRY ŠTARKOVÉ
Jak to chodí v lidské hlavě
/8. 7. 2016, 17:00/

VÝROČÍ KARLA HAVLÍČKA BOROVSKÉHO
/25. 7. 2016, 16:00/
29. července 1856 zemřel Karel Havlíček Borovský, osobnost našeho kraje. Stanislav Michek Vás zve na průřez dílem a malou vzpomínku na velkého člověka, od jehož úmrtí uplyne 160 let a jeho epigramy jsou stále aktuální.
Zveme Vás do letní čítárny Knihovny Ignáta Hermanna a IC, v pondělí 25. července od 16.00 hodin. V případě nepřízně počasí se sejdeme v podkroví.

PŮLENÍ PRÁZDNIN V KNIHOVNĚ PODRUHÉ /28. 7. 2016, 14:00/

Výstava SKM:
Jaroslav Břečka – Dřevěná socha /do 22. 7. 2016/
Jaroslav Břečka žije na Vysočině v Račíně. Dřevěné sochy vyřezává motorovou pilou a detaily dotváří různě tvarovanými dláty. Na rozdíl od většiny řezbářů má v oblibě tvrdé dřevo, především jasan a olši. Jeho dřevěné sochy zdobí nejen jeho vlastní galerii v Račíně, ale také některé penziony a hrady. Výtvarné práci se věnuje od roku 2002. Pracuje jako řidič odvozní soupravy.
Připravujeme: Jaroslava Dvořáková – Hmyzí svět aneb co se skrývá v trávě /29. 7. – 26. 8. 2016, s vernisáží 29. 7. 2016 v 16:00/

Výstava v čítárně: Iva Stehnová: Cukřenky našich babiček /červenec, srpen/

Tento měsíc čtemeNa měsíc červenec jsme pro vás připravili knihy českého básníka, novináře, ekonoma a politika Karla Havlíčka Borovského.  Připomeneme si 160. výročí úmrtí.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

Na měsíc červenec je v dětském oddělení připravena pro čtenáře soutěž “Červencové kvízování”.  Malí i větší čtenáři si mohou zábavnou formou procvičit všeobecné znalosti.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.