KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Společné čtení v knihovně /7. 3. 2016, 18:00/
S divadélkem DIK se opět sejdeme 7. března od 18:00 v podkroví knihovny při společném čtení z knihy Ignáta Herrmanna Z rodného hnízda.  Více info na plakátech nebo v knihovně.

Papua – Nová Guinea, z doby kamenné do kyberprostoru /14. 3. 2016, 15:00/
Doc. PhDr. Martin Soukup, Ph.D. – kulturní antropolog, přední odborník pro oblast Melanésie a PhDr. RNDr. Jan D. Bláha, Ph.D. – geograf a kulturní antropolog, chotěbořský rodák  vás srdečně zvou na přednášku s besedou na téma Papua – Nová Guinea.

Koncert Perly komorní hudby pro basklarinet, klarinet a violu /14. 3. 2016, 19:00/
Ve spolupráci s Karlem Plockem vás zveme na koncert, kde zazní komorní skladby autorů: Fr. V. Kramáře, J. S. Bacha, W. A. Mozarta aj. Účinkují: Vít Spilka- klarinet, Olga Spilková – klarinet, Karel Plocek – viola.

Velikonoce v knihovně /15. 3. 2016, 17:00/
Velikolnočně laděná výtvarná dílna pro děti i dospělé. Připomeneme si staré tradice s divadélkem DIK, ukážeme vám paličkování, naučíte se plést pomlázku, vyrobit píšťalku, ozdobíte si vajíčko nebo perníček.

Jana Hochmannová – Braňte svoje zdraví – autorské čtení /21. 3. 2016, 16:00/
Básnířka, prozaička, cvičitelka a filozofka Mgr. Jana Hochmannová se narodila v Ostravě. Vystudovala Fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze a absolvovala katedru filmové a televizní žurnalistiky. Napsala a vydala devět knih.

Výstava SKM:
Lucie Pešková: Výstava – obrazy, grafika, objekty
/4. 3. – 22. 4. 2016, s vernisáží 4. 3. 2016 od 18:00/

Výstava v čítárně: Naďa Dymáčková: Velikonoce /březen, duben/

Tento měsíc čtemeNa měsíc březen jsme pro vás připravili knihy českého dramatika, scenáristy, herce a autora písňových textů Zdeňka Svěráka. Připomeneme si 80. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc březen je v dětském oddělení připravena pro čtenáře soutěž “Jarní hádání”.  Malí i větší čtenáři se mohou s chutí pustit do řešení hádanek.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

SPOLEČNÉ ČTENÍ PRO DĚTI
1. 3. 2016 v 15:00 přijďte do dětského oddělení s dětmi poslechnou pohádku O pejskovi a kočičce. Novinku si pro vás připravila paní knihovnice – a to, že tentokrát se můžete těšit na pohádku ve slovenštině…

JARNÍ TVOŘENÍ
1. března, od 13:00 do 16:00  přijďte do dětského oddělení knihovny na “Jarní tvoření” vyrobit si velikonoční dekorace.

BOX NA KNIHY – NOVĚ V KNIHOVNĚ
Vracíte se ze škol na víkend až později večer? Nestihli jste dojít vrátit knihu včas? Knihovna pro své čtenáře připravila novinku – možnost vrácení knížek i mimo otvírací dobu knihovny. Před budovou knihovny jsme pro své čtenáře instalovali box, kde je možné knížky vrátit, i když je knihovna zavřená. Doufáme, že tuto novinku naši čtenáři ocení.

BRÝLE K VYPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ
Zapomněli jste doma své vlastní brýle a nemůže si vybrat a najít tu správnou knihu pro svůj volný čas? Od teď žádný problém! V oddělení pro dospělé čtenáře si můžete brýle bez problémů zapůjčit.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU- NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT
Jste nemocní nebo po úrazu? Pokud patříte mezi registrované čtenáře knihovny, využijte službu, kterou vám poskytneme zdarma. Ve čtvrtek mezi 9:00 a 11:00 hodinou vám doneseme maximálně 3 ks knih až domů. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

ČASOPISY PRO SLABOZRAKÉ
Knihovna nově nabízí svým čtenářů možnost vypůjčení časopisů pro slabozraké. Svou nabídku periodik rozšiřujeme o tituly ZORA, EMA a OBZOR. Ptejte se v oddělení pro dospělé čtenáře.