KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Bc. Milana Žáka, Dis. a Ing. Mgr. Evy Teclové Role stresu v životě člověka /1. 2. 2016, 16:00/

Společné čtení se Standou Michkem Jak to bylo, pane Lado? /4. 2. 2016, od 16:00/

Tvořivá dílna /2. 2. 2016, 14.00 – 16:00/

Citohrátky s Misabelkou /8. 2. 2016, 16:00/

Iva Georgievová – Pitné a čistící zimní kůry /15. 2. 2016, 17:00/
Iva Georgievová se zabývá praktickým používáním Ayurvédy v životě. Upřednostňuje využití místních surovin a očistných kúr, které používali naši předkové. Na přednášce bude možné si zakoupit knížky – Jídlem ke zdraví, Jídlem k rovnováze a zdraví a Jídlem k radosti. Lektorné činí 60,- Kč.

Milena Nováková – Truda Grosslichtová /22. 2. 2016, 16:00/
Milena Nováková skládá říkanky, napsala dětské knížky a životopisnou knihu o herečce Trudě Grosslichtové. Kniha Já jedu dopředu, jak nejlíp dovedu je první kniha o životě tajemné herečky Trudy Grosslichtové a její rodiny, která vznikla za pomoci crowdfoundingového projektu a podpory lidí. Tajemství, odvaha, láska, úspěch, pád, válka… To vše se vejde do jednoho lidského života. Truda dosálhla dobrého renomé v zahraničí ještě před Lídou Baarovou, byla hlavní partnerkou Oldřichu Novému v jeho pražském divadle, vystupovala na divadelních prknech v Paříži, na turné v Americe a pro anglickou BBC. Byla výjimečná. Podobně jako její bratr. Jak je možné, že jsme na ni zapomněli? Co se vlastně stalo? Více se dozvíte v knize Já jedu dopředu, jak nejlíp dovedu nebo na přednášce Mileny Novákové v knihovně Ignáta Herrmanna.

Patrik Kotrba – Ze srdce Evropy do Santiaga de Compostela, aneb pěšky z České republiky až k oceánu na západ Španělska /29. 2. 2016, 16:00/
Vystudoval dějiny umění na Masarykově univerzitě v Brně a mezi jeho záliby patří film, divadlo a výtvarná kultura. Z jihočeského Chýnova se vydal pěšky na pouť do španělského Santiaga de Compostela. Šel sám, jen s kytarou, batohem a sluncem v zádech. Říká, že ta cesta měla být happeningem, experimentálním výzkumem vztahu mezi lidstvím a monumentem tváří v tvář. Spával na schodech pod portály raně gotických bazilik, trávil dny v geniálních románských katedrálách. Prostor i čas ztrácely svůj nevyhnutelný význam. Sedm tisíc pěších kilometrů s co nejmenšími materiálními nároky.
O své cestě vám přijde povyprávět do podkroví naší knihovny.

Výstava SKM:

Čajování v Chotěbořivýstava čajových přebalů /15. 1. -26. 2. 2016/
Sbírky obsahují cca 10 000 kusů čajových trofejí a pochází ze všech koutů světa. Výstava je doplněna o čajové konvičky a hygienicky balené cukry.

Výstava v čítárně: Vlastimil Stehno: Staré psací stroje /leden, únor/

Tento měsíc čtemeNa měsíc únor jsme pro vás připravili knihy prozaika a básníka Svatopluka Čecha. Připomeneme si 170. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc leden je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Lednové kvízování”.  Malí i větší čtenáři se mohou s chutí pustit do řešení zábavných kvízů.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

SPOLEČNÉ ČTENÍ PRO DĚTI
První týden v únoru se děti mohou těšit na další Společní čtení s názvem “Jak to bylo pane Lado?”. Přijďe si se svými ratolestmi poslechnou pohádky O Mikešovi, Bubáci a hastrmani anebo O Chytré kmotře lišce. Více info na plakátech nebo v dětském oddělení knihovny.

BOX NA KNIHY – NOVĚ V KNIHOVNĚ
Vracíte se ze škol na víkend až později večer? Nestihli jste dojít vrátit knihu včas? Knihovna pro své čtenáře připravila novinku – možnost vrácení knížek i mimo otvírací dobu knihovny. Před budovou knihovny jsme pro své čtenáře instalovali box, kde je možné knížky vrátit, i když je knihovna zavřená. Doufáme, že tuto novinku naši čtenáři ocení.

BRÝLE K VYPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ
Zapomněli jste doma své vlastní brýle a nemůže si vybrat a najít tu správnou knihu pro svůj volný čas? Od teď žádný problém! V oddělení pro dospělé čtenáře si můžete brýle bez problémů zapůjčit.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU- NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT
Jste nemocní nebo po úrazu? Pokud patříte mezi registrované čtenáře knihovny, využijte službu, kterou vám poskytneme zdarma. Ve čtvrtek mezi 9:00 a 11:00 hodinou vám doneseme maximálně 3 ks knih až domů. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

ČASOPISY PRO SLABOZRAKÉ
Knihovna nově nabízí svým čtenářů možnost vypůjčení časopisů pro slabozraké. Svou nabídku periodik rozšiřujeme o tituly ZORA, EMA a OBZOR. Ptejte se v oddělení pro dospělé čtenáře.