PŘIPRAVUJEME V KNIHOVNĚ:

Iva Georgievová: Jak na chmury, nespavost a deprese /2. 11. 2015, 17:00/
Iva Georgievová se zabývá praktickým používáním Ayurvédy v životě. Upřednostňuje využití místních surovin a očistných kúr, které používali naši předkové. Na přednášce bude možné si zakoupit knížky – Jídlem ke zdraví, Jídlem k rovnováze a zdraví a Jídlem k radosti. Lektorné činí 60,- Kč.

Luboš Drahoňovský: Orient- Sýrie /9. 11. 2015, 16:00/
Cestovatel a etnolog Libor Drahoňovský bude vyprávět o své cestě po Sýrii, kterou procestoval autostopem v roce 2010. Vyprávěním o zemi, která je v současnosti sužovaná občanskou válkou, poutavě přiblíží syrské památky, krajinu, kulturu i obyvatele.
Drahoňovský 9.11.

Řízená degustace vín s vinařstvím MARADA /16. 11. 2015, 17:30/
Degustace

Jaroslav Kreibich: Andalusie III. /23. 11. 2015, 16:00/
Spisovatel, malíř a básník Jaroslav Kreibich Vás zve na v pořadí již třetí pokračování  cestopisné besedy s videoprojekcí s názvem Andalusie. Andalusie oficiálně Autonomní společenství Andalusie, je nejlidnatější a druhé největší autonomní společenství a historické území na jihu Španělska při pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu.

Kreibich. 23.11.

Václav Tuček & syn: Skotské hory a města /7. 12. 2015, 15:30/

Václav Tuček je něco mezi cestovatelem a turistou. Má rád jakoukoli turistiku, cestuje celý život, od roku 1990 vyrazí každý rok aspoň jednou  do ciziny. Je úplně jedno kam, na sever, na jih, na východ nebo západ. Je hlavně sběratel vrcholů. Hlavní cíl má dobýt horu, ať už je hodně vysoká nebo méně. Některé slezl, některé vyjel na kole. O skotských horách Vám přijde povyprávět se svým synem do podkroví knihovny.

Koncert Jindřicha Macka a Jitky Baštové: Poslán jest od Boha Anděl /27. 11. 2015, 17:00/
Adventní instrumentální koncert, připravili a účinkují: Jitka Baštová – akordeon, Jindřich Macek – loutna. V pořadu zazní skladby G. F. Händela, A. Michny z Otradovic, G. Zamboniho, L. Bernátha, M. Murta, F. Angelise a dalších. Vhodně vybraná hudba pro adventní období včetně několika písní v instrumentální úpravě pro naše duo. Koncertní program je koncipován a zkonzultován přímo pro liturgické období adventu. Vyšší interpretační obtížnost ocení posluchači zejména v sólových skladbách pro akordeon a loutnu.

Macek 27.11.

Výstava SKM:

Jiří Čermák: Obrazy s tématem Erbenova Kytice /do 13. 11. 2015/
Bohuslav Jirka:  Krajiny Vysočiny a Dalmácie /20. 11. 2015 – 8. 1. 2016/

Výstava v čítárně
Výstava Jany Prosové Voňavé pohlezení /listopad, prosinec/

Tento měsíc čteme – Na měsíc listopad jsme pro vás připravili výběr z díla básníka a spisovatele Karla Hynka Máchy. Připomeneme si 205. výročí narození.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

RODINNÉ PRŮKAZKY
Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře.

BRÝLE K VYPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ
Pro čtenáře máme připravenou novinku – čtecí brýle. Zapomněli jste doma své vlastní brýle a nemůže si vybrat a najít tu správnou knihu pro svůj volný čas? Od teď žádný problém! V oddělení pro dospělé čtenáře si můžete brýle bez problémů zapůjčit.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc listopad je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Čtenářova šifra”.  Soutěžící si můžou zábavnou formou najít svoji šifru.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Přijďte každé úterý, od 13:00 hodin do dětského oddělení. Nabízíme možnost vyrobit si výrobky dle vlastní nálady a uvážení. Tentokrát se můžete vyrobit “Halloween”. Jste srdečně zváni!

S ROBÁTKY DO POHÁDKY
Čtenářské klubíčko pro děti od 3 do 6 let svoji kapacitu již naplnilo a dále se bude scházet již každý měsíc s paní Lucií Dostálkovou.

„S baterkou do knihovny“ – noc v knihovně pro děti /27. 11. – 28. 11. 2015/
S baterkou do knihovny

ADVENTNÍ TVOŘENÍ PRO MALÉ I VELKÉ /26. 11. 2015, 16:00/Adventní tvoření
DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

ROZEČTI SE
Vyzkoušejte si zdarma verzi dostupnou pro veřejné knihovny. Tato verze online výuky je omezena v tom, že vaše výsledky nebudou uloženy a postup nebude zaznamenán a to ani při postupu do vyšší lekce – na začátku si vždy zvolíte lekci, u které jste naposledy skončili.
Přístup je funkční pouze v budově knihovny, nutná rezervace předem u p. Dymáčkové.