PŘIPRAVUJEME V KNIHOVNĚ:

Vlastivědná toulka – Ve šlépějích Ignáta Herrmanna /5. 9. 2015/
Turistické nadšence zveme v pořadí na sedmý knihovnický výšlap „ Ve šlépějích Ignáta Herrmanna“. Vydáme se do údolí Doubravy a zaměříme se na místní pověsti.
Kdy: V sobotu 5. září, v 9:30 hodin
Kde: Sraz před knihovnou Ignáta Herrmanna
S sebou: dobrou náladu, sportovní obuv a oblečení a svačinu.
Jako vždy se můžete těšit na malé překvapení. Účast potvrďte do 4. září do 12.00 hodin na informačním centru nebo přímo v knihovně.

Markéta Harasimová – autorské čtení z detektivky Sametová kůže  /14. 9. 2015 v 16:00/
Česká spisovatelka románů pro ženy a dívky, pochází ze severomoravského města Krnova.  Je vdaná a v současné době žije s manželem v rodinném domku na jihu Moravy, kde vznikají její nová díla. Vydává úspěšné romány pro ženy, ale i muže, v nichž se obvykle zaměřuje na problematiku vztahů současné doby, nelehké lidské osudy a nejrůznější problémy, jež dnešní svět přináší do života nás všech. Setkat se můžeme i s detektivními zápletkami. Kromě psaní se Markéta Harasimová okrajově věnuje malování, které je jejím velkým koníčkem již od útlého dětství.

Petr Zadina – Etiopie: země chudých a šťastných lidí /15. 9. 2015 v 18:00/
Petr Zadina ve spolupráci s Knihovnou Ignáta Herrmanna a IC Chotěboř Vás zve na cestopisnou besedu o Etiopii, kterou před rokem procestoval.

Koncert Stamicova kvarteta /29. 9. 2015, v 19:00 hodin/
Stamicovo kvarteto bylo založeno v roce 1985. Oba původní houslisté pocházeli z Havlíčkova Brodu, a proto byl do názvu nového kvarteta zvolen tamější rodák Jan Václav Stamic. V současném složení hraje kvarteto od roku 2007. Těžiště práce tvoří samozřejmě smyčcové kvartety českých a světových autorů. V poslední době se Stamicovo kvarteto zaměřuje i na další díla komorní hudby. Stále častěji ke spolupráci zvou významné osobnosti a soubory z celého světa.
V Chotěboři si budete moci poslechnout tato díla:
F. A. Míča – Divertimento pro smyčcový kvartet
P. Vranický – Smyčcový kvintet op.29 č.2 se 2 violami
F. V. Kramář / Krommer – Smyčcový  kvintet op.80 (první věta)
L.van Beethoven – Smyčcový kvartet op.95

Výstava SKM:

Luboš Drtina (1963): Tvorba /31. 7. – 18. 9. 2015/
V pořadí třetí výstava v rodném městě se koná poprvé v prostorách knihovny Ignáta Herrmanna. Luboš Drtina je chotěbořský rodák. Zabývá se knižní a časopiseckou úpravou, ilustrací, tvorbou plakátů, výstavních expozic, autorských knih, úpravou CD a volnou grafickou tvorbou.

Jiří Čermák: Obrazy a Daniel Kaifer – Fotografie /25. 9. – 13. 11. 2015/ Vernisáž 25. 9. 2015 od 18:00

Výstava v čítárně
Výstava kalendáříků /září, říjen/

Tento měsíc čteme – Na měsíc září jsme pro vás připravili výběr z díla spisovatele Františka Nepila. Připomeneme si 20. výročí úmrtí.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc září je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Najdi přirovnání”.Soutěžící si zábavnou formou procvičí známá rčení.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

PRÁZDNINOVÁ  FOTO  SOUTĚŽ
Vyfoť se s knihou na zajímavém nebo originálním místě a fotku nám přines do knihovny nebo pošli na e-mail: knihovna.destske@chot.cz. Nejzajímavější fotografie budou oceněny. Podrobnější informace na našem webu.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každý pátek od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Přijďte každé úterý, od 13:00 hodin do dětského oddělení. Nabízíme možnost vyrobit si výrobky dle vlastní nálady a uvážení. Tentokrát se můžete těšit na vyrábění jehelníčků. Jste srdečně zváni!

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.