KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Přednášky a besedy:
Dětský den v dětském oddělení knihovny 1. 6. 2015 od 14:00 hod
Čtenářská dílna Mgr. Lucky Dostálkové: James Clavell- Král Krysa 1. 6. 2015 od 17:00 hod.
Promítání dokumentu Putinovy hry – 8. 6. 2015 od 20:00 hod.
Beseda RNDr. Lucie Svobodové – Prevence jeko důležitá součást regulace hmotnosti a zdravě prožitých let  15. 6. 2015 od 17:00 hod.
Přednáška historika Mgr. Tomáše Somera, PhD. Vznik Chotěboře – 18. 6. 2015 od17:00 hod.
Vznik Chotěboře

Výstava SKM:

Historie chotěbořského skautingu – Ing. Vladimír Menšík /24. 4.-12.6.2015/
Slečna Kateřina Šafránková: Móda utváří osobnost /19. 6. – 24. 7. 2015/, s vernisáží 19. 6.od 16:00.
Součástí výstavy je odpoledne s orientálním tancem /13. 7. od 17:00/

Výstava v čítárněVýstava pánů Kreibicha a Kulhánka – Staré fotografie /červen/

Tento měsíc čtemeNa měsíc červen jsme pro vás připravili výběr z díla publicisty a spisovatele Ondřeje Neffa. Připomínáme si 70. výročí narození.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.
SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc červen je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová zábavná soutěž “Pohádková křížovka”  Děti mají za úkol zábavnou formou odpovídat na otázky.
Pro starší čtenáře jsou připraveny  “Chytré hádanky ”. Soutěžící si procvičí všeobecné znalosti. Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.
DEN DĚTÍ V KNIHOVNĚ
1. června je svátek všech dětí a knihovnice v dětském oddělení pro ně připravila program. Zapojit se mohou do soutěží, hádanek, her, ty šikovnější si budou moci vyrobit i svůj vlastní obal na knihu. Srdečně zveme oslavence se svými rodiči nebo prarodiči k návštěvě knihovny.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každý pátek od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Jaro se blíží a proto vám dětské oddělení knihovny nabízí možnost vyrobit si jarní dekoraci.
Přijďte každé úterý, od 13:00 hodin do dětského oddělení. Těšíme se, že se necháte inspirovat.

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.