KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Přednášky a besedy:

Pasování prvňáčků /18. – 21. 5. 2015/
Knihovna ve spolupráci s Divadélkem DIK pořádá pro žáky prvních tříd zábavné představení, kdy budou prvňáčci pasování do Rytířského řádu čtenářského.

Výstava SKM:

Historie chotěbořského skautingu – Ing. Vladimír Menšík /24. 4.-12.6.2015/

Výstava v čítárněVýstava pánů Kreibicha a Kulhánka – Staré fotografie /květen, červen/

Tento měsíc čtemeNa měsíc duben jsme pro vás připravili výběr z díla básníka Oldřicha Mikuláška. Připomínáme si 105. výročí narození.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc květen je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová zábavná soutěž “… a zase pohádky”. Děti mají za úkol zábavnou formou kvízu poznat postavy z pohádek.
Pro starší čtenáře je připraveno  “Luštění v knihovně”. Soutěžící si procvičí všeobecné znalosti.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každý pátek od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Jaro se blíží a proto vám dětské oddělení knihovny nabízí možnost vyrobit si jarní dekoraci.
Přijďte každé úterý, od 13:00 hodin do dětského oddělení. Těšíme se, že se necháte inspirovat.

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.