KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Přednášky a besedy:

Pavel Vomela – Z cyklu „Jak to bylo…“  – Události května roku 1945  /13. 4. 2015 v 15:00/
Pokud Vás stále zajímají osudy lidí, kteří se v posledních  válečných dnech přidali k odporu proti našemu nepříteli, tak neváhejte přijít do podkroví naší knihovny na besedu s panem Pavlem Vomelou z Krucemburku, který se tímto tématem zabývá již mnoho let. Pan Vomela zná mnoho podrobností z historie našich okolních obcí a jeho vyprávění jsou vždy velice poutavá a poučná. Pan Vomela je spoluautorem publikace „Partyzánská odysea – osud Věry Pilařové“ a autorem mnoha článků o regionální historii.

Čtenářská dílna: Myrer, Anton Poslední kabriolet /13. 4. 2015 v 17:00/
Přijďte diskutovat nad přečtenou knihou.

Iva Georgievová – Jarní detox /20. 4. 2015 v 17:00/
V poslední době chybí u hodně lidí radost ze života, životní síla a odvaha změnit to co změnit lze. Špatně spíme, stále nám něco je a necítíme radost ze života. Je doslova nutnost podpořit vitalitu a životní jiskru všemi možnými a dostupnými prostředky. Bude dán prostor dotazům.
Vstupné činí 60,- Kč pro lektorku. Na přednášce bude možné zakoupit knížky Jídlem ke zdraví, Jídlem k rovnováze a zdraví – očistné kúry a Jídlem k radosti.

Křest knihy Chotěbořské literární osobnosti aneb od pera k počítači   /25. 4.2015    15:00 /
Slavnostní odpoledne bude zahájeno křtem nové knihy z „Chotěbořské edice“. Následovat bude hudební vystoupení, které bude prokládáno přípitky osobností literárního světa, kteří mají kořeny v Chotěboři a blízkém okolí: Marta Urbanová, Jiřina Langmajerová, Tomáš Somer, Václav Chalupa, Stanislav Pavlíček, Petr Musílek, Jaroslav Holoubek, Prokop Tomek, Václav Tuček, Jiří Boháč, Hana Dvořáková, Jaroslava Dvořáková, Karel Anderle…
Srdečně Vás všechny zveme k účasti!
Křest knihy 25.4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Pavla Sedláčková:  “Co nám o výchově dětí a vnoučat neřekli” /27. 4. 2015 od 16:30/
Přednáška lektorky Mgr. Pavly Sedláčkové na téma výchovy dětí. O pěti pravidlech pro malé děti, a smyslech dítěte, které potřebuje rozvíjet, jak vychovávat, aniž bychom  vyměnili vnitřní záměry dítěte za naše vedení či dětskou vůli za tu naši, o láskyplné důslednosti.


Výstava SKM:

Výstava obrazů Jarmily Brablecové – Krňávkové  /do 17.4.2015/
Historie chotěbořského skautingu – p. Vladimír Menšík /24. 4.-12.6.2015/, s vernisáží 24.4.2015 od 17:00 hod.

Výstava v čítárně: Výstava Naděždy Dymáčkové – Velekonoční vajíčka  /březen, duben/

Tento měsíc čtemeNa měsíc duben jsme pro vás připravili výběr z díla malíře, básníka, grafika, fotografa a knižního ilustrátora Josefa Čapka. Připomínáme si 70. výročí úmrtí.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

 

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

Na měsíc duben je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová zábavná soutěž “Poznáš jarní květiny?”. Děti mají za úkol zábavnou formou kvízu poznat jarní květenu.
Pro starší čtenáře je připraven kvíz “Zvířata ve filmu”. Soutěžící si procvičí znalosti z televizní obrazovky.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.


MAMINKY, POJĎTE ČÍST DĚTEM

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každý pátek od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Jaro se blíží a proto vám dětské oddělení knihovny nabízí možnost vyrobit si jarní dekoraci.
Přijďte každé úterý, od 13:00 hodin do dětského oddělení. Těšíme se, že se necháte inspirovat.

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTSKÉ KNIHY
Zveme všechny do dětského oddělení knihovny, kteří rádi čtou nebo rádi poslouchají, ve čtvrtek 2. 4. 2015 od 13:00 hodin na společné čtení knihy “Prázdniny blbce č. 13 aneb jak jsme zachraňovali svět” od spisovatele Miloše Kratochvíla

 

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.