KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Přednášky a besedy:

Pavel Vomela – Z cyklu „Jak to bylo…“  – Partyzáni z Vysočiny /2. 3. 2015 v 15:00/
Pokud Vás stále zajímají osudy lidí, kteří se v posledních  válečných dnech přidali k odporu proti našemu nepříteli, tak neváhejte přijít do podkroví naší knihovny na besedu s panem Pavlem Vomelou z Krucemburku, který se tímto tématem zabývá již mnoho let. Pan Vomela zná mnoho podrobností z historie našich okolních obcí a jeho vyprávění jsou vždy velice poutavá a poučná. Pan Vomela je spoluautorem publikace „Partyzánská odysea – osud Věry Pilařové“ a autorem mnoha článků o regionální historii.

Vomela 2.3.

Promítání filmu Jízda na hraně /2. 3. 2015 v 20:00/

Libor Drahoňovský – Čarokrásný ruský sever /16. 3. 2015 v 16:00/
Toulky Uralem /23. 3. 2015 v 16:00/
Cestovatel a etnolog pan Libor Drahoňovský procestoval během dvou let převážně autostopem evropskou část Ruska. Potkal spoustu velkorysých a pohostinných lidí, navštívil překrásná starobylá města a nespočet půvabných pravoslavných chrámů a klášterů, kde  často pobýval a pracoval.

Dana Beranová – Škola líčení aneb vizážistkou sama sobě /17. 3. 2015 v 14:30/

Módní poradna aneb tipy a triky stylistky a vizážistky /24. 3. 2015 v 14:30/
Dana Beranová poskytuje komplexní služby na profesionální úrovni pro muže i ženy. Poradí Vám s oblečením pro jakoukoliv příležitost, pomůže při výběru oblečení, brýlí, doplňků. Spolupracuje s mnoha reklamními agenturami, časopisy, filmaři, fotografy, aj.

Výstava SKM:
Výstava obrazů Jarmily Brablecové – Krňávkové  /27.2. – 17.4.2015/, s vernisáží 27.2.2015 od 16:00 hod.

Výstava v čítárně: Výstava Naděždy Dymáčkové – Velekonoční vajíčka  /březen, duben/

Tento měsíc čtemeNa měsíc březen jsme připravili výběr z díla spisovatelky Heleny Longinové. Připomínáme si 85. výročí narození.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

Na měsíc březen je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová zábavná soutěž “Znáš přísloví?”. Děti mají za úkol zábavnou formou kvízu poznat, kdo známá přísloví. Pro starší čtenáře je připraven kvíz “Znáš svou zemi?”. Otázky se týkají zeměpisných znalostí.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každý pátek od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Jaro se blíží a proto vám dětské oddělení knihovny nabízí možnost vyrobit si jarní dekoraci.
Přijďte kdykoliv, v otevírací době dětského oddělení. Těšíme se, že se necháte inspirovat.

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.