V  NEJBLIŽŠÍ DOBĚ VÁS ZVEME:

6.1.                  Výstava grafik Vendy Hoblinky Chalupy – Přeneseno na papír /6.1.-19.2.2015/
9.1.    17:00  Vernisáž výstavy Grafik v SKM
19.1.  16:00  Přednáška Libora Drahoňovského – Pohádkový Uzbekistán
28.1.  16:30  Přednáška ThMgr. Michala Krchňáka – Co skrývají biblická jména

KONÁ SE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ:

Výstava SKM: Výstava Grafik Václava Chalupy –  Přeneseno na papír+ fotografie a koláže Jana Smejkala
/6.1.2015- 19.2.2015/, s vernisáží dne 9.1.2015 od 17:00 hodin

Výstava v čítárně: Výstava Jaroslava Kreibicha – Drobná grafika  /leden, únor/

Tento měsíc čteme – Na měsíc leden jsme připravili výběr z díla spisovatelky Růženy Svobodové. Připomínáme si 95. výročí úmrtí.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

Soutěž v dětském oddělení
Na měsíc leden je v dětském oddělení připravena nová zábavná soutěž “Poznej pohádku”. Děti mají za úkol zábavnou formou poznat název známé pohádky.

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každou středu  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře připravuje novou službu. V případě nemoci či úrazu nabízíme zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu lze využít vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

PRÁVNÍ  INFORMACE  v Knihovně Ignáta Herrmanna a IC Chotěboř

ASPI je primární zdroj sloužící k vyhledávání právních informací. Návštěvník knihovny může zdarma využít možnost velmi rychle a snadno najít aktuální znění zákona. Anebo také znění zákona, které bylo aktuální v době, která ho zajímá. Týká se vás soudní spor a přesné znění zákona z doby, kdy ten který spor vznikl? Přijďte do knihovny a můžete se dozvědět více. ASPI je vám všem přístupný na počítačích knihovny i informačního centra během celé otvírací doby knihovny.