V  NEJBLIŽŠÍ DOBĚ VÁS ZVEME:
6.9.2014       9:30    Ve šlépějích I. Herrmanna- tradiční toulka s knihovnou
15.9.2014    16:00  Léčivé Mandaly- beseda Lenky Losertové k zahájení výstavy
17.9.2014    16:00  Přednáška Mgr. Zdeňky Málkové k Roku české hudby – Na podzim v ořeší…
22.9.2014    16:00  Beseda se spisovatelkou Táňou Kubátovou
22.9.2014    20:00 Promítání filmu Všichni spolu

KONÁ SE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ:
Výstava SKM:
Výstava obrazů  Vysočina – Doubrava, průřez tvorbou Jaroslava Kreibicha /do 10.9.2014/
Připravujeme: Léčivé mandaly Lenky Losertové /15.9.-31.10.2014/
Otevírací doba: Po 8:00-12:00, 13:00-17:30, Út-Pá 8:00-16:00, So a svátky 8:00-12:00, Ne 13:00-17:00

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM
ODDĚLENÍ
Jelikož je září měsícem návratu dětí do školních lavic, je pro ně v dětském oddělení knihovny připravena další soutěž s jednoduchým názvem „Ve škole“. Stačí, když do několika rýmovaček doplní odpovídající školní pomůcky a pomohou je přiřadit k těm správným školákům.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno sedm výherců.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět po prázdninách každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

Výstava v čítárněFotografie z výstavy Ignáta Herrmanna /září, říjen/

Tento měsíc čtemePřipravili jsme Vám výběr z díla Josefa Škvoreckého. Připomínáme si 90.výročí narození.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře připravuje novou službu. V případě nemoci či úrazu nabízíme zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu lze využít vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

PRÁVNÍ  INFORMACE  v Městské knihovně v Chotěboři
ASPI je primární zdroj sloužící k vyhledávání právních informací. Návštěvník knihovny může zdarma využít možnost velmi rychle a snadno najít aktuální znění zákona. Anebo také znění zákona, které bylo aktuální v době, která ho zajímá. Týká se vás soudní spor a přesné znění zákona z doby, kdy ten který spor vznikl? Přijďte do knihovny a můžete se dozvědět více. ASPI je vám všem přístupný na počítačích knihovny i informačního centra během celé otvírací doby knihovny.

ASPI