V  NEJBLIŽŠÍ DOBĚ VÁS ZVEME:

10.6.2014     15.00-18.00         Relaxační muzikoterapie – Mgr.Luboš Novotný
20.6.2014     16.00                  Vernisáž výstavy Ignáta Herrmanna
21.6.2014     10.00 a 14.00       Kostýmová procházka městem k 160. výročí úmrtí I. Herrmanna

Oslavy s Ignátem Herrmannem
Letos je to již 160 let, co se v Horním mlýně u Chotěboře narodil spisovatel, humorista a redaktor Ignát Herrmann. Chotěboř je na svého rodáka právem pyšná, a proto nesmí toto výročí ponechat bez povšimnutí.
V rámci oslav dnů města připravuje Městská knihovna Chotěboř ve dnech 20. a 21. června 2014 dvě kulturní akce, které nám tohoto umělce připomenou.
První z nich je výstava, která se uskuteční v podkroví městské knihovny, s jednoduchým a přesto výstižným názvem „Ignát Hermann“. Expozice nám přiblíží Herrmannův život a dílo a přístupná bude od 21. června do 18. července 2014. Slavnostní vernisáž výstavy s doprovodným programem proběhne v pátek 20. června 2014 od 16 hodin.

Druhou akcí bude „Kostýmovaná procházka městem s Ignátem Herrmannem“. Ta je připravena na sobotu 21. června 2014 a všichni jste na ni srdečně zváni – ať už se jí zúčastníte v kostýmu z dob Ignáta Herrmanna, či bez něj. První vycházka začne v 10 hodin dopoledne, druhá pak ve 14 hodin odpoledne. Svoji účast na ní můžete potvrdit v Městské knihovně Chotěboř.

kostým. prohlídka

KONFRŠT EMANUEL (7.12.1874-1948)
Byl český pedagog a hudebník. Narodil se v Chotěboři v domě čp. 350 v rodině zámečnického mistra. Obecnou a měšťanskou školu vychodil v Chotěboři. Učitelský ústav vystudoval v Kutné Hoře. Učil na školách Chotěbořska a Semilska. Byl milovníkem hudby, autorem mnoha skladeb pro sborový zpěv, orchestr a menší soubory. Vyučil mnoho žáků muzikantů. V letech 1909-1919 byl dirigentem chotěbořského zpěváckého spolku Doubravan. Rád cestoval po vlasti i po cizině. Dojmy z cest publikoval v novinách a časopisech. Zemřel v Praze. Letos si připomínáme 140. výročí narození.

Soutěž v dětském oddělení
Na měsíc červen  je v dětském oddělení připravena nová soutěž „ Obstojíš i ty?”Děti mají za úkol zábavnou formou zodpovědět 12 vědomostních otázek, kterými  si rozšíří a prověří své znalosti.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět po prázdninách každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

VÝSTAVA V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Srdečně vás zveme na výstavu  s jarní tematikou a výstavu fotografií z besed pro školy v podkroví knihovny.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře připravuje novou službu. V případě nemoci či úrazu nabízíme zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu lze využít vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

KONÁ SE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ:

Výstava SKM: Společná výstava kroužku lidových tradic při DM Junuior a Kateřiny Šafránkové – Květinové snění – modely a návrhy oděvů, výstavu můžete navštívit do 13.6.2014.
Připravujeme: Výstavu k 160. výročí narození Ignáta Herrmanna /20.6.-18.7.2014/

Výstava v čítárně Dětské korálkování – slečny Monika a Veronika Válkovy. Přijďte se podívat co vytvořily dětské ruce /květen, červen/

Tento měsíc čtemePřipravili jsme Vám výběr z díla Eduarda Petišky. Připomínáme si 90. výročí narození.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.