V  NEJBLIŽŠÍ DOBĚ VÁS ZVEME:

6.5.2014       15.00    Umění se hádat aneb stále častější „hádavá žena“ a syndrom „mrzutého muže“ – Mgr.Luboš Novotný
10.5.2014    15.00     Koncert Jindřicha Macka a Pavly Fendrichové „Moravská lidová poezie v písních“
12.5.2014    17.00     Andalusie- cestovatelská beseda Jaroslava Kreibicha
12.5.2014    20.00     Promítání filmu – Na stupních vítězů – dokument o atletech, kteří jsou již v seniorském věku
13.5.2014                      Autorské čtení spisovatelky Aleny Ježkové pro základní školy z knihy Staré pověsti české a moravské
14.5.2014    16.00     Přednáška Mgr. Zdeňky Málkové k Rohu české hudby- Když zavítá máj…
19.5.2014    16.00     Přednáška Energetix- Vše pro moje zdraví
21.5.2014    16.30     Přednáška Mgr. Andrei Šmídlové – o zdraví se zaměřením na Irisdiagnostiku
26.5.2014    17.00    Přednáška Šárky Nové a Aleše Volka ASEA- redoxně signalizační molekula

JINDŘICH PRUCHA (29.9.1886-1.9.1914)
Malíř Železných hor Jindřich Prucha se narodil v Uherském Hradišti. Za svého krátkého života namaloval více než 150 obrazů, podobizen a zátiší. Neopakovatelně zachytil krásu Železných hor, kouzlo pastvin, strání, stromů chalup a božích muk. Miloval jaro a tak vznikl jeho nejslavnější cyklus Jaro z Železných horách. Letos si připomínáme 100. výročí úmrtí.

Na měsíc květen  je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Kolik tet má Agáta” Děti mají za úkol zábavnou formou doplňovat jména do rýmovaných veršů.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět po prázdninách každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

VÝSTAVA V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Srdečně vás zveme na výstavu  s jarní tematikou a výstavu fotografií z besed pro školy v podkroví knihovny.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře připravuje novou službu. V případě nemoci či úrazu nabízíme zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu lze využít vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

KONÁ SE V MĚSTSKÉ KNIHOVNĚ:

Výstava SKM: Společná výstava kroužku lidových tradic při DM Junuior a Kateřiny Šafránkové – Květinové snění – modely a návrhy oděvů /25.4.-13.6.2014/

Výstava v čítárně Dětské korálkování – slečny Monika a Veronika Válkovy /květen, červen/

Tento měsíc čtemePřipravili jsme Vám výběr z díla Jiřího Šotoly. Připomínáme si 90. výročí narození.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.