JIŘÍ WOLKER (29.3.1900-3.1.1924)
byl básník, teoretik proletářského umění.  Připomínáme si 90. výročí úmrtí.

KAREL VÁCLAV RAIS (4.1.1859-8.7.1926)

byl český spisovatel s regionálním zaměřením na Podkrkonoší, představitel realismu a tzv. venkovské prózy.  Připomínáme si 155. výročí narození.

JAROSLAV FOGLAR (6.7.1907-23.1.1999)
byl významný český spisovatel literatury pro mládež, autor příběhů chlapeckého klubu Rychlých šípů.  Připomínáme si  15. výročí úmrtí.

MILOSLAV PEČINKA (30.1.1924-7.5.2013)
byl akademický malíř. Podstatná část jeho života je spojena s Chotěboří a Chotěbořskem.  Připomínáme si 90. výročí narození.

Na měsíc leden  je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Poznej, kde malíř udělal chybu”. Děti mají za úkol zábavnou formou najít chyby na obrázku.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět po prázdninách každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

VÝSTAVA V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Srdečně vás zveme na výstavu prací žáků výtvarného kroužku školní družiny Smetanova  s vánoční tematikou a výstavu fotografií z besed pro školy v podkroví knihovny.

VÝSTAVA SKM- SVĚT PANENEK A MEDVÍDKŮ
Paní Naděžda Dymáčková Vás srdečně zve na novou výstavu do městské knihovny, nazvanou Svět panenek a medvídků. Jste srdečně zváni do krásného světa mládí. Kdo z nás by si nechtěl připomenout bezstarostné dětství a zavzpomínat na chvíle prožité se svou nejoblíbenější hračkou? Výstava potrvá od 10.1.2014 do 28.2.2014.

ČTENÁŘSKÁ DÍLNA
Městská knihovna Vás všechny srdečně zve v pondělí 6.1.2014 od 18.00 hodin na pokračování čtenářské dílny s paní Mgr. Lucií Dostálkovou, tentokrát o knize Gabriel García Márquez- Sto roků samoty.  Setkání je určeno pro všechny, jež knihu v nedávné době přečetli.

ÚŽASNÝ ÁZERBAJDŽÁN
Dne 13.1.2014 od 20.00 hodin Vás zveme na další dokumentární film z cyklu “Promítej i ty”: Úžasný Ázerbajdžán.

CESTOPISNÁ BESEDA LUDVÍKA PLAŠILA
Dne 20.1.2014 od 16.00 hodin vás srdečně zveme na cestopisnou besedu Ludvíka Plašila ISLAND. Přijďte se pokochat fotografiemi z expedice Island a poznejte úžasnou krajinu ostrova.

VÝSTAVA V KNIHOVNĚ
V lednu a v únoru jsme pro Vás připravili novou výstavu s názvem Grogovky. Tešit se můžete na lidové dekory z dob našich babiček. Exponáty nám laskavě zapůjčila paní Jana Kovačková.

TENTO MĚSÍC ČTEME
Na měsíc leden jsme pro Vás vybrali spisovatele Jiřího Wolkera. V dospělém oddělení jsme připravili jeho knihy z fondu knihovny. Čtenáři i návštěvníci knihovny si je mohou prohlédnout, prolistovat a v příjemném prostředí se do nich i začíst. Připomínáme si 90. výročí úmrtí.

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kurzy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou opět od ledna hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

I nadále městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde máte možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih, dětských knih. Možnost nákupu levných knih máte průběžně celý měsíc. Stále je k dispozici i široká nabídka vyřazených časopisů.