Výstava ve vestibulu knihovny:

LUDMILA VAŇKOVÁ (9.5.1927)
vlastním jménem Paukertová je česká prozaička a autorka románů zejména s historickou tematikou. Připomínáme si 85. výročí narození.

TEREZA BOUČKOVÁ (24.5.1957)
je česká spisovatelka, scenáristka a publicistka.  Připomínáme si 55. výročí narození.

Na měsíc květen je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Najdeš v knihovně?“. Děti  mají za úkol zábavnou formou splnit drobné úkoly.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
7.5.     Straka v říši Entropie – Baňková, M.
14.5.   Pučálkovic Amina – Plachta, J.
21.5.   Kuře Napipi a jeho přátelé – Sekora, O.
28.5.  Dáda a kouzelná školka – Patrasová, D.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

BESEDA „DRŽITELÉ ERBŮ CHOTĚBOŘE A OKOLÍ“
Dne 15.5.2012 v 15.00 hodin knihovna připravuje besedu na téma Držitelé Erbů Chotěboře a okolí. Jste srdečně zváni do dětského oddělení knihovny.

CESTOPISNÁ BESEDA S PANÍ ZDEŇKOU ŠTEFÁNKOVOU
Dne 22.5.2012 od 14.30 hodin připravujeme velice zajímavou cestopisnou besedu s paní Zdeňkou Štefánkovou o Thajsku. Těšíme se na Vás!

SOUTĚŽTE  S  KNIHOVNOU
Městská knihovna pro své čtenáře připravila novou soutěž s názvem „Poznej knihu“. Každý měsíc zde uveřejníme ukázku některé knihy a úkolem čtenářů bude poznat název a autora knihy. Správné odpovědi nám doručte buď osobně nebo e-mailem (knihovna@chot.cz) nejpozději do 7. dne následujícího měsíce. Ze správných odpovědí vždy vylosujeme 3 výherce, kteří obdrží drobnou cenu. Jména výherců budou zveřejněna v dalším vydání ECHA.
V březnu zvítězili: Ladislav Pátek, Jaroslava Černajová a Dana Kufrová
Ceny jsou připraveny k vyzvednutí v oddělení pro dospělé čtenáře naší knihovny.
Ukázka č. 4:
„…..“ V Bubenské ulici v Holešovicích se mi téměř po dvaceti letech v roli manželky a matky podařilo získat sem tam nějakou tu chvilku pro sebe. Ještě před stěhováním jsem si prozíravě vymínila dvakrát měsíčně uklízečky, které k nám dosud chodily jen před Vánoci a po malování. Ale nemyslete, že se mi zkrátily žíly! Uklízečky vydrhnou parkety, umyjí okna, dveře, kachličky, ale s cingrlátky křišťálového lustru si nehrají. My měli lustrů devět, byť ne každý byl křišťálový. A těch čtrnáct kusů záclon jsem taky pořád prala sama, i ty koberce, i ty podlahy. Nejhorší bylo, že jsem to dělala dobrovolně a pořád dokola, protože jsem byla špatně vychovaná. Maminka mi vštípila tak špičkové nároky na hygienu, že by mi bývalo značně ulehčilo život, kdybych byla zavčas prodána do otroctví…..“

TENTO MĚSÍC ČTEME
Na měsíc květen jsme pro Vás vybrali spisovatelku Ludmilu Vaňkovou. V dospělém oddělení pro Vás budou připraveny její knihy ke čtení. Čtenáři i návštěvníci knihovny si je mohou prohlédnout, prolistovat a v příjemném prostředí se do nich i začíst. Připomeneme si 85.výročí narození. Těšíme se na Vás!

VÝSTAVA „BABIČKA OD BOŽENY NĚMCOVÉ“
V čítárně městské knihovny je pro vás  na měsíc květen a červen připravená nová, velice zajímavá výstava s názvem „Babička od Boženy Němcové“. Pan Jaroslav Kreibich z Jakubovic na Havlíčkobrodsku vlastní obsáhlou sbírku česky knižně vydaných Babiček od Boženy Němcové a k naší velké radosti nám zapůjčí část své sbírky. Za čtyřicet pět let se tomuto svéráznému sběrateli podařilo do své sbírky získat celkem 274 vydání Babičky. Jste srdečně zváni!

OBČERSTVENÍ V KNIHOVNĚ
Oddělení knihovny pro dospělé čtenáře nabízí možnost občerstvení kávy nebo čaje v prostorách čítárny knihovny. V příjemném prostředí si můžete vychutnat teplý nápoj a třeba se i začíst do oblíbených knih. Těšíme se na vás!

VÝZVA KNIHOVNY
Městská knihovna vyzývá občany města k rozšíření knihovního fondu o diplomové práce. Pokud byste chtěli darovat knihovně svou diplomovou práci, které se vztahuje svým tématem k Chotěboři a jejímu okolí, kontaktujte nás prosím v městské knihovně.

IGNÁT HERRMANN
Oddělení pro dospělé čtenáře rozšiřuje fond knih chotěbořského rodáka I. Herrmanna. Prosíme čtenáře, kteří vlastní ve svých knihovničkách knihy Ignáta Herrmanna a byli by ochotni je darovat naší knihovně, aby nás navštívili. Z jeho obsáhlé tvorby nám chybí následující tituly: Čtyřlístek, Duch pradědečkův, Dvě pohádky královské, Jan Vilím, Manželova přítelkyně, Na různé adresy, O Fardinandu Dobrotivém, O třech nebožtících, Pan Melichar, Rozházené kapitoly, Salakušky, Z paměti starého mrzouta, Z povídek nedělního kronikáře a Ze staré Prahy.

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kurzy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první týden v měsíci.