Výstava ve vestibulu knihovny:

MILOŠ MACOUREK (2.12.1926-30.9.2002)
byl český básník, prozaik, dramatik, filmový a televizní scénárista, dramaturg a režisér, redaktor, lektor.
Připomínáme si 125. výročí narození.

ARNOŠT LUSTIG (21.12.1926-26.2.2011)
byl český židovský spisovatel a publicista světového významu, autor celé řady děl s tématem holocaustu.
Připomínáme si 85 výročí narození.

Na měsíc prosinec je v dětském oddělení připravena nová soutěž „  Velká vánoční soutěž o štědrovečerní překvapení“. Děti  mají za úkol odpovědět na otázky s vánoční tematikou.

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ
Městská knihovna u příležitosti Dne pro dětskou knihu vyhlašuje 26.11.2011 výtvarnou soutěž „Vytvoř obal na svoji knihu“. Soutěž je určena všem, kteří si chtějí libovolnou výtvarnou technikou vyrobit obal na svoji oblíbenou knížku. Obaly přijímá městská knihovna do konce února 2012. Vyhodnocení proběhne v měsíci březnu. Nejlepší knižní obaly budou odměněny, všechny budou vystaveny a následně vráceny. Těšíme se na vaši účast!

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
5.12.    Vynález zkázy – J. Verne
12.12.  Vánoce s Dádou
19.12.  Vánoční nastal čas

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

VÁNOČNÍ DÍLNA
Ve čtvrtek 8.12.2011 od 15.00 hodin  městská knihovna pořádá Vánoční dílnu na téma: „Zdobíme vánoční stromeček slaným pečivem“. Kdo bude mít chuť a čas, přijďte ozdobit svými výtvory knihovnický stromeček. Těšíme se na vás!

TENTO MĚSÍC ČTEME
Na měsíc prosinec jsme pro Vás připravili spisovatele Arnošta Lustiga. V dospělém oddělení pro Vás budou připraveny jeho knihy ke čtení. Čtenáři i návštěvníci knihovny si je mohou prohlédnout, prolistovat a v příjemném prostředí se do nich i začíst. Připomeneme si 85. výročí narození. Těšíme se na Vás!

VÝSTAVA „KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ“
Na měsíc listopad a prosinec připravujeme pro návštěvníky knihovny novou výstavu s názvem „Karel Havlíček Borovský“. Dílo nám laskavě zapůjčí ze své sbírky pan Jaroslav Kreibich. Jste srdečně zváni do čítárny knihovny!

ZAPOJTE SE DO PROJEKTU ČTENÍ POMÁHÁ
Městská knihovna se zapojila do projektu Čtení pomáhá. Projekt chce přilákat děti k literatuře i tím, že za každou přečtenou knížku dostanou virtuální obnos, který pak pošlou vybrané dobročinné organizaci. Cílem je umožnit spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým. Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Zúčastnit se mohou čtenáři i prostřednictvím našich internetových stránek na www.knihovnachotebor.cz, kde naleznou pravidla i registrační formulář. Jako knihovnice jsme potěšení, že se projektu účastní školní družina.

VÝZVA KNIHOVNY
Městská knihovna vyzývá občany města k rozšíření knihovního fondu o diplomové práce. Pokud byste chtěli darovat knihovně svou diplomovou práci, které se vztahuje svým tématem k Chotěboři a jejímu okolí, kontaktujte nás prosím v městské knihovně.

IGNÁT HERRMANN
Oddělení pro dospělé čtenáře rozšiřuje fond knih chotěbořského rodáka I. Herrmanna. Prosíme čtenáře, kteří vlastní ve svých knihovničkách knihy Ignáta Herrmanna a byli by ochotni je darovat naší knihovně, aby nás navštívili. Z jeho obsáhlé tvorby nám chybí následující tituly: Čtyřlístek, Duch pradědečkův, Dvě pohádky královské, Jan Vilím, Manželova přítelkyně, Na různé adresy, O Fardinandu Dobrotivém, O třech nebožtících, Pan Melichar, Rozházené kapitoly, Salakušky, Z paměti starého mrzouta, Z povídek nedělního kronikáře a Ze staré Prahy.

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kurzy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou opět od září hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.