Výstava ve vestibulu knihovny:

KAREL JAROMÍR ERBEN (7.11.1811-21.11.1870)
Byl básník a historik, první archivář města Prahy, hlavní představitel české romanticky orientované literatury. Připomínáme si 200. výročí narození.

EVA BERNARDINOVÁ (4.11.1931)
je česká básnířka, prozaička a autorka knih pro děti a mládež. Připomínáme si 80 výročí narození.

Na měsíc listopad je v dětském oddělení připravena nová soutěž „ Co je to knížka? “. Děti  mají za úkol správně odpovědět na otázky, týkající se knížek.

VÝSTAVA „EKOFÓR“
Hnutí Brontosaurus vyhlašuje další, již sedmý ročník soutěže Ekofór, což je soutěž kreslených vtipů a příběhů určená nejširší veřejnosti. Cílem je zapojit veřejnost a hlavně mládež do tvůrčích aktivit zaměřených na ztvárnění ekologických témat vtipným podáním a tím podnítit jejich zájem o životní prostředí. Městská knihovna Vás srdečně zve na výstavu do vestibulu dětského oddělení v prvním patře knihovny.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
7.11.     Divoké sny maxipsa Fíka I. – Čechura, P.
14.11.   Divoké sny maxipsa Fíka II. – Čechura, P.
21.11.   Pohádka o Popelce I. – Jílek, J.
28.11.   Pohádka o Popelce II. – Jílek, J.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny každou druhou středu v měsíci  od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

BESEDA S MANŽELI MICHKOVÝMI
Dne 1.11.2011 od 14.30 hodin městská knihovna pořádá besedu s manželi Michkovými na téma: Povídání ze života Karla Havlíčka Borovského.  Srdečně Vás zveme do čítárny knihovny.

BESEDA S IVOU BLAŽÍČKOVOU
Dne 8.11.2011 v 15.00 hod. připravujeme zajímavou besedu s paní Ivou Blažíčkovou na téma léčebné techniky EFT. Jedná se o léčebnou metodu z oboru energetické psychologie, která prostřednictvím několika technik pracuje s psychikou i fyzickým tělem člověka a zbavuje ho jeho emočních bloků a nemocí. Při dostatečně intenzivním a správném praktikování EFT umí tato metoda odstranit a uzdravit všechny možné fobie, strachy, paniku, stress, depresi, alergie, fyzické bolesti a nemoci, vztahové problémy a jiné. Těšíme se na Vaši návštěvu.

ZDOBÍME ADVENTNÍ VĚNCE
Městská knihovna pořádá dne 22.11.2011 od 14.30 hod. ruční dílnu s názvem „Adventní věnce“. Zájemci si přinesou materiál pro výrobu věnců: korpus na věnec, svíčky, příp. další ozdoby na dekoraci dle vlastního uvážení.Přijďte, těšíme se na Vás!.

TENTO MĚSÍC ČTEME
Na měsíc listopad jsme pro Vás vybrali spisovatele Karla Jaromíra Erbena. V dospělém oddělení pro Vás budou připraveny jeho knihy ke čtení. Čtenáři i návštěvníci knihovny si je mohou prohlédnout, prolistovat a v příjemném prostředí se do nich i začíst. Připomeneme si 200. výročí narození. Těšíme se na Vás!

VÝSTAVA „KAREL HAVLÍČEK BOROVSKÝ“
Na měsíc listopad a prosinec připravujeme pro návštěvníky knihovny novou výstavu s názvem „Karel Havlíček Borovský“. Dílo nám laskavě zapůjčí ze své sbírky pan Jaroslav Kreibich. Jste srdečně zváni do čítárny knihovny!

ZAPOJTE SE DO PROJEKTU ČTENÍ POMÁHÁ
Městská knihovna se zapojila do projektu Čtení pomáhá. Projekt chce přilákat děti k literatuře i tím, že za každou přečtenou knížku dostanou virtuální obnos, který pak pošlou vybrané dobročinné organizaci. Cílem je umožnit spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým. Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři.Každé dítě, které se zapojí do projektu, získá po přečtení některé ze seznamu vybraných knih kredit 50 korun, který bude moci věnovat na jeden z nominovaných dobročinných projektů. Zúčastnit se mohou čtenáři i prostřednictvím našich internetových stránek na www.knihovnachotebor.cz, kde naleznou pravidla i registrační formulář. Jako knihovnice jsme potěšení, že se projektu účastní školní družina.

VÝZVA KNIHOVNY
Městská knihovna vyzývá občany města k rozšíření knihovního fondu o diplomové práce. Pokud byste chtěli darovat knihovně svou diplomovou práci, které se vztahuje svým tématem k Chotěboři a jejímu okolí, kontaktujte nás prosím v městské knihovně.

IGNÁT HERRMANN
Oddělení pro dospělé čtenáře rozšiřuje fond knih chotěbořského rodáka I. Herrmanna. Prosíme čtenáře, kteří vlastní ve svých knihovničkách knihy Ignáta Herrmanna a byli by ochotni je darovat naší knihovně, aby nás navštívili. Z jeho obsáhlé tvorby nám chybí následující tituly: Čtyřlístek, Duch pradědečkův, Dvě pohádky královské, Jan Vilím, Manželova přítelkyně, Na různé adresy, O Fardinandu Dobrotivém, O třech nebožtících, Pan Melichar, Rozházené kapitoly, Salakušky, Z paměti starého mrzouta, Z povídek nedělního kronikáře a Ze staré Prahy.

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kurzy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou opět od září hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.