V pátek 26.11.2010 navštívily naší knihovnu paní učitelka Stolinová se svojí třídou žáků a paní učitelka Blahušová s žáky ze školy v Rozsochatci. Hlavní důvod návštěvy bylo připomenutí Dne pro dětskou knihu, který vyhlásil Svaz knihovníků a informačních pracovníků. Při této příležitosti jsme oslovily paní spisovatelku Martu Urbanovou, která pro návštěvníky uspořádala pásmo vyprávění a autorského čtení ze své dětské knihy Jak připlavali kapříci do Chotěboře. Bezprostřední reakce dětí a jejich zájem nás mile překvapily a utvrdily v našem přesvědčení, že rozzářené dětské oči nad pěknou knížkou jsou pro nás největší odměnou.
Pro zájemce o nákup knihy “Kapříků” máme několik výtisků podepsaných. Pokud ještě nevíte, jakou knížku dětem nadělit pod stromeček, tak tímto poetických příběhem radost určitě uděláte.
Těšíme se na Vaši návštěvu v Informačním centru městské knihovny, kde nakoupíte i všechny knížky vydané v Chotěbořské edici.