Výstava ve vestibulu knihovny:

Čtyřlístek slaví 500. číslo
Nejpopulárnější český komiks v těchto dnech slaví pětisté číslo. Fifinka, Myšpulín, Bobík a Pinďa jsou jména, k nimž není třeba nic dodávat. Do života je uvedl na sklonku 60. let výtvarník Jaroslav Němeček.

Historie PF a novoročenky
Nejstarší česká novoročenka pravděpodobně vznikla na počátku 19. století. Hrabě Karel Chotek z Chotkova a Vojína se velmi zasloužil o popularizaci novoročenek, když začal ve velkém rozesílat papírové novoroční gratulace se zkratkou PF. Je však téměř jisté, že Karel Chotek nebyl zdaleka prvním vynálezcem novoročenek. Vždyť příchod nového roku byl od nepaměti jedinečnou příležitostí k zastavení se, zamyšlením se nad smyslem pozemského bytí a obdarování blízkých a přátel přáním všeho dobrého. Nezanedbatelnou motivací jistě byla i možnost oslovit obchodní partnery a významné osobnosti, se kterými bylo výhodné udržovat ty nejlepší vztahy a udržet se v jejich pozornosti. Obchodní motivace takového počínání se jistě příliš nelišila od té dnešní.

Česko – země, kde lidé knihy stále hltají
Navzdory internetu a televizi stále rádi čteme. Vděčíme za to tradici, lásce k literatuře i jedné z nejhustších sítí veřejných knihoven v Evropě.

Na měsíc prosinec je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Kouzelný slovník“.
Děti  mají za úkol doplňovat známá pořekadla.

SOUTĚŽ  KAMARÁDKA  KNIHOVNA
Městská knihovna v Chotěboři se letos přihlásila do 3. ročníku soutěže s názvem Kamarádka knihovna.
Děti mohou udělit svojí knihovně tzv. “vysvědčení”, za které dostanou drobnou odměnu.  Počet a kvalita těchto vysvědčení bude základem pro hodnocení jednotlivých knihoven v celé České republice. Vysvědčení se odevzdávají v knihovně nejpozději do 15.12.2010. Soutěž probíhá od 1.9.2010 do konce května 2011.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
6.12.     Vyprávění o Šmoulech
13.12.   Dášenka – K. Čapek
20.12.   Vánoční nastal čas

VÝSTAVA
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout opravdu vydařené práce, které  vytvořily děti ze Základní školy v Malči. Práce jsou tvořené technikou linoritu a suché jehly. Srdečně Vás zveme!

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.

KŘEST PUBLIKACE PAMĚTNÍ KNIHY MĚSTA CHOTĚBOŘE II.
Město Chotěboř Vás všechny srdečně zve do knihovny dne 6.12.2010 v 16.00 hodin na křest kniky Pamětní knihy města Chotěboře II. Kniha obsahuje texty z chotěbořských kronik z let 1939-1979 a více než 100 archivních fotografií chotěboře.

JEŽÍŠKOVA POŠTA
Městská knihovna Vám i v letošním roce nabízí předvánoční službu, kdy zprostředkuje mezi dětmi a Ježíškem předání vánočních přání. Stačí, když děti nakreslí nebo napíší, po jakém dárku touží, dopis přinesou s rodiči do Informačního centra v knihovně. Dopis musí být opatřen jménem a adresou dítěte, které si od Ježíška přeje dárek. Rodiče prosíme o známku na dopis nebo 10,-Kč, aby mohl Ježíšek odpovědět.
Můžete nás navštívit od středy 1.12.2010 až do pátku 17.12.2010 v pracovní dny od 8.00 do 16.00 hod. Přijďte a splňte dětem jejich sny!!!

VÝSTAVA  “Karel Hynek Máchaa “Výstava betlémů”
V čítárně městské knihovny je pro Vás i nadále připravena  výstava u příležitosti 200. výročí  narození Karla Hynka Máchy a nově i výstava betlémů, které nám laskavě zapůjčil pan Jarosla Kreibich.
Srdečně Vás všechny zveme.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
1.12.       Bereme, co je – V. Nosková
8.12.      Kde jsou hvězdy nejblíž – J. Šmíd
15.12.    Pohádky pod stromeček – Z. Malinský
22.12.    Sváteční chvilky poezie
29.12.    Sváteční chvilky poezie

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.