Výstava ve vestibulu knihovny:

Karel Hynek Mácha (16.11.1810-6.11.1836)
Český básník a prozaik, představitel českého romantismu a zakladatel moderní české poezie.
Připomínáme si 200. výročí narození.

Karel Zeman (3.11.1910-5.4.1989)
Český filmový režisér, výtvarník, loutkář, animátor a reklamní grafik.
Připomínáme si 100. výročí narození.

Jan Zrzavý (5.11.1890-12.10.1977)
Český malíř, grafik, ilustrátor a scénograf.
Připomínáme si 120. výročí narození.

Na měsíc listopad je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Kdo je na fotografii?“.
Děti  mají za úkol poznávat známé spisovatele.

SOUTĚŽ  KAMARÁDKA  KNIHOVNA
Městská knihovna v Chotěboři se letos přihlásila do 3. ročníku soutěže s názvem Kamarádka knihovna.
Děti mohou udělit svojí knihovně tzv. “vysvědčení”, za které dostanou drobnou odměnu.  Počet a kvalita těchto vysvědčení bude základem pro hodnocení jednotlivých knihoven v celé České republice. Vysvědčení se odevzdávají v knihovně nejpozději do 30.11.2010. Soutěž probíhá od 1.9.2010 do konce května 2011.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
1.11.   Nemít prachy- nevadí, Hodina zpěvu – Z. Svěrák a J. Uhlíř
8.11.   O princezně ze mlejna I.CD
15.11.   O princezně ze mlejna II.CD
22.11.   Kdo to psal, ten to čte
29.11.   Zapomenutý čert v Dalskabátech

VÝSTAVA
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout opravdu vydařené práce, které  vytvořily děti ze Základní školy v Malči. Práce jsou tvořené technikou linoritu a suché jehly. Srdečně Vás zveme!

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.

VÝSTAVA  “Karel Hynek Mácha
V čítárně městské knihovny je pro Vás připravena  výstava u příležitosti 200. výročí  narození Karla Hynka Máchy.
Srdečně Vás všechny zveme.

CHOTĚBOŘSKÁ OHLÉDNUTÍ
Jak to bylo začátkem 20. století. Srdečně zveme všechny zájemce o  historii Chotěboře do městské knihovny. V pondělí 1.11.2010 v 18. 00 hodin bude vzpomínat pan Bohuslav Šilhán.

TVOŘIVÁ DÍLNA- Slané figurální pečivo
Městská knihovna Vás srdečně zve na kurz výroby slaného figurálního pečiva, který se bude konat dne 16.11. a 23.11.2010 od 15.00 hodin v dětském oddělení knihovny.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
3.11.      Moje květinová dobrá jitra – V. Větvička
10.11.    Jen krátká návštěva potěší – V. Komárek
24.11.    Záhada zlaté štoly – V. Vondruška

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.