Výstava ve vestibulu knihovny:

OTA PAVEL (2.7.1930-31.3.1973)
Český prozaik, novinář, sportovní trenér a autor autobiografických próz.
Připomínáme si 80. výročí narození.

HELENA ŠMAHELOVÁ (14.7.1910-5.11.1997)
Česká spisovatelka, autorka rozhlasových her.
Připomínáme si 100. výročí narození.

ALFONS MUCHA  (24.7.1860-14.7.1939)
Český malíř, kreslíř, grafik a ilustrátor.
Připomínáme si 150. výročí narození.

DĚTSKÝ PRÁZDNINOVÝ KOUTEK
Na prázdniny je pro Vaše děti připraven v dětském oddělení prázdninový koutek, kde si děti mohou zahrát různé společenské hry (pexeso, Človeče, nezlob se, pohádkové puzzle), vyluštit hádanky, tajenky, kvízy, doplňovačky nebo vymalovat obrázky.

Na měsíc červenec je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Zvířátka na ostrově“. Děti procvičí svůj postřeh.
V srpnu si děti zasoutěží s hádankami v soutěži “Hádej, hádej, neprohádej!”

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout i nadále výstavku žáků školní družiny a ZŠ v Malči s letní tematikou. Srdečně Vás zveme!

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.

VÝSTAVA  VYSVĚDČENÍ V PRŮBĚHU ČASU
Na prázdninové měsíce připravujeme v čítárně městské knihovny výstavu pana Jaroslava Kreibicha Vysvědčení v průběhu času. K vidění budou vysvědčení už ze začátku 20. století a zjistíte, že ne vždy byli studenti disciplinovaní a vzorní. Srdečně zveme nejen pamětníky, ale i školou povinné studenty.

CESTOVATELSKÁ SOUTĚŽ
Vážení čtenáři, po úspěšných dvou ročnících naší cestovatelské soutěže vyhlašujeme v pořadí již 3. ročník Cestovatelské soutěže po knihovnách českých i zahraničních!
Soutěž probíhá od 15.června do 15.září 2010. Cestovatelský průkaz, do kterého budete při svých výletech sbírat razítka knihoven, si můžete vyzvednout v dětském i dospělém oddělení městské knihovny. Soutěže se může zúčastnit každý, kdo má platný čtenářský průkaz. Zvítězí ten, kdo do cestovatelského průkazu nasbírá co největší počet razítek z různých knihoven. Vyhodnocení proběhne začátkem října v týdnu knihoven.Velmi si ceníme přístupu níže jmenovaných sponzorů, díky nimž můžeme ocenit účastníky naší cestovatelské soutěže.Drogerie a stáčírna Fiala, Cukrárna Mandl, Vít Ressl – Kristina, Dárkové zboží Kalinová, Papírnictví Mifka, AB Mobil Aleš Lorenc, Domácí potřeby Chalupová, Lékárna u Havlíčka, Pixel studio, Obuv Macháček, Avon Součková, AZ parket ing. Juránek, Kaba sport a CEKUS – partner městské knihovny.

HURÁ DO KNIHOVNY
Vážení rodiče, máte už teď starosti, kam s Vašimi ratolestmi o prázdninách, jak je zabavit a být bez obav, že něco vyvedou? Milé babičky také nemájí čas celý den hlídat Vaše zlatíčka? Tak právě pro Vás knihovnice městské knihovny připravily na prázdninové měsíce akci Hurá do knihovny”. Děti prvních až třetích tříd mohou každé prázdninové pondělí od 9.30-11.00 hodin přijít do knihovny, kde pro ně bude připravené skupinové čtení. Pozvání platí i pro děti, kteří nejsou čtenáři dětského oddělení knihovny. Při hezkém počasí máme pro děti připravené milé překvapení.
Prosíme rodiče, kteří by chtěli využít této příležitosti a zapojit své děti do naší akce, přijďte se informovat do Městské knihovny v Chotěboři.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.