Výstava ve vestibulu knihovny:

JOSEF MÁNES (12.5.1820-9.12.1871)
Český malíř a ilustrátor, významný představitel romantismu. Jeho otcem byl malíř Antonín Mánes, profesor krajinomalby na pražské malířské Akademii.
Připomínáme si 190. výročí narození.

VÍTĚZSLAV NEZVAL (26.5.1900-6.4.1958)
Český básník, spisovatel a překladatel, spoluzakladatel poetismu, vůdčí osobnost českého surrealismu, národní umělec, vyznamenaný zlatou medailí Světové rady míru.
Připomínáme si 110. výročí narození.

ANTONÍN SLAVÍČEK  (16.5.1870-1.2.1910)
Český malíř, představitel českého umění, začal tvořit obrazy barevnou skvrnou, chvatnou i rozechvělou, která vyvolává dojem pohybu a víření. Byl mistrem v zachycení světla a stínu.
Připomínáme si 140. výročí narození.

Na měsíc květen je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Luštění s tajenkou“. Děti mají za úkol odpovídat na otázky a vyluštit  tajenku.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
3.5.      Cesta kolem světa za 80 dní I. CD – J. Verne
10.5.   Cesta kolem světa za 80 dní II. CD – J. Verne
17.5.   20 tisíc mil pod mořem I. CD – J. Verne
24.5.   20 tisíc mil pod mořem II. CD – J. Verne
31.5.   Dva roky prázdnin  – J. Verne

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout výrobky žáků základní školy a družiny v Malči a též výkresy dětí mateřské školky na Chmelnici. Srdečně Vás zveme!

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.

VÝSTAVA “CHOTĚBOŘSKÁ VALCHA, BRUSÍRNA A LEŠTÍRNA SKLA”
V čítárně knihovny je pro Vás připravena výstava pana Stanislava Michka „SOUKENICKÁ VALCHA A BRUSÍRNA SKLA V ÚDOLÍ DOUBRAVKY“. Vystaveny jsou dobové fotografie z roku 1900, pohled z Doubravky na Mariánské údolí, fotografie práce na valše i ukázky zpracovávaného skla v brusírně. Jste srdečně zváni!

POEZIE “CHVÁLA STROMŮM”
V čítárně městské knihovna jsme pro Vás připravili 7.5.2010 od 17.00 hod besedu s panem ing. Pavlem Černým ze Svitav na téma poezie “Chvála stomům”. Beseda se ponese v duchu oslavy stromů, zamyšlením se nad vztahem člověka a přírody i nad člověkem samým. Všichni jste srdečně zváni.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
5.5.     Kmotr X. – M. Puzo
12.5.   Kmotr XI. – M. Puzo
19.5.   Kmotr XII. – M. Puzo
26.5.   Kmotr XIII. – M. Puzo

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.