Výstava ve vestibulu knihovny:

FRANTIŠEK BUTTULA (2.4.1820-28.5.1886)
Rodák z Chotěboře. Učitel obecné školy v Chotěboři, kde zároveň vyučoval hudbě a řídil pěvecké spolky Doubravan a Vlasta.
Připomínáme si 190. výročí narození.

HELENA ZMATLÍKOVÁ (19.11.1923-4.4.2005)
Česká malířka a ilustrátorka. Ilustrovala přibližně 250 knížek pro děti.
Připomínáme si 5. výročí úmrtí.

JAN DRDA (4.4.1915-28.1970)
Český novinář, spisovatel-prozaik a dramatik.
Připomínáme si 95. výročí narození.

MIROSLAV PARÁK  (4.4.1940-18.1.2003)
Český malíř, čestný člen AVU Praha
Připomínáme si 70. výročí narození.

Na měsíc duben je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Čísla, kam se podíváš!“. Děti mají za úkol hledat a sčítat čísla.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
12.4.   Loupežnické pohádky – V. Čtvrtek
19.4.   Příběhy jedné kapely – I. Hurník
26.4.   Lenka vypravuje pohádky z kytary – Z. Rytíř, L. Filipová

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ- „KNIHOVNA NAŠIMA OČIMA“
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout výrobky žáků základní školy a družiny v Malči a též výkresy dětí mateřské školky na Chmelnici. Srdečně Vás zveme!

“TAJEMNÁ MÍSTA  VYSOČINY”
V oddělení knihovny je pro Vás 21.4.2010 od 16:30h. připravena cestopisná beseda s videoprojekcí na téma “Tajemná místa Vysočiny. Pan Jaroslav Kreibich nás provede krajem Vilémovska a Golčovojeníkovska.

VEČER  S KNIHOU – VEČERNÍ PŮJČOVÁNÍ
U příležitosti Světového dne knihy a autorských práv  jsme pro Vás připravili v oddělení pro dospělé čtenáře a Informačního centra prodloužení výpůjční doby v pátek 23.4.2010 od 18:00 do 21:00 hodin!

VÝSTAVA KNIH
V prostorách čítárny je pro Vás i nadále připravena výstava starých knih, kterou nám ze své sbírky laskavě zapůjčil pan Jaroslav Kreibich.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
7.4.     Kmotr VI. – M. Puzo
14.4.   Kmotr VII. – M. Puzo
21.4.   Kmotr VIII. – M. Puzo
28.4.   Kmotr IX. – M. Puzo

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.