Výstava ve vestibulu knihovny:

ALOIS JIRÁSEK (23.8.1851-12.3.1930)
Český prozaik a dramatik. Autor řady historických románů. Byl několikrát navržen na Nobelovu cenu za literaturu. Připomínáme si 80 let výročí úmrtí.

JIŘÍ WOLKER (29.3.1900-3.1.1924)
Český básník, člen Literární skupiny a Devětsilu.
Připomínáme si 110. výročí narození.

VLASTA JAVOŘICKÁ (25.3.1890-1.8.1979)
Česká spisovatelka a autorka velkého počtu románů a povídek z venkova.
Připomínáme si 120. výročí narození.

Na měsíc březen je v dětském oddělení připravena nová soutěž „Doplň přísloví“. Děti mají za úkol zábavnou formou doplňovat přísloví.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
1.3.     Dorotka a mořští loupežníci – A. Zhoř
8.3.     Psí kazeta – vyprávění V. Brodského
15.3.   Pohádková lampička – F. Nepil
22.3.   Pohádka o popelce  I. – J. Jílek
29.3.   Pohádka o popelce  II. – J. Jílek

VÝSTAVA PRACÍ ŽÁKŮ- „KNIHOVNA NAŠIMA OČIMA“
Při vstupu do dětského oddělení si můžete prohlédnout výkresy žáků 6-tých tříd základních škol v Chotěboři. Srdečně Vás zveme!

“JDU NA SEVER, JDU NA JIH”
V čítárně městské knihovny  se koná dne  3.března 2010 od 18.00 hodin vyprávění Václavy a Petra o svých zážitcích a dojmech z cestování po Skandinávii. Jste srdečně zváni.

VÝSTAVA KNIH
V prostorách čítárny je pro Vás připravena výstava starých knih, kterou nám ze své sbírky laskavě zapůjčil pan Jaroslav Kreibich.

PŘÁTELSKÁ POSEZENÍ NAD KNIHOU S POSLECHEM
3.3.     Kmotr I. – M. Puzo
10.3.   Kmotr II. – M. Puzo
17.3.   Kmotr III. – M. Puzo
24.3.   Kmotr IV. – M. Puzo
31.3.   Kmotr V. – M. Puzo

INTERNET PRO SENIORY
Pro ty, kteří nemají počítač a neumí s ním pracovat, ale rádi by se dozvěděli o čem to ti ostatní stále mluví, nadále nabízíme pravidelné kursy pro seniory s názvem „Co je to vlastně ten Internet?“ Zájemci se mohou hlásit v oddělení knihovny, kde si lze individuálně domluvit termíny kurzu.

Městská knihovna pravidelně pořádá burzu vyřazených knih, kde budete mít možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie i naučných knih. Burza se bude konat vždy první pondělí až středu v měsíci.

V příjemném prostředí dětského oddělení jsou pro Vás každou druhou středu v měsíci od 8.00 do 12.00h. připraveny knihy i pro ty nejmenší. Obrázková leporela si tu mohou děti  s maminkami sami „číst“.