PRÁZDNINY V KNIHOVNĚ
11., 13., 18., a 20. července a 8., 10., 15., 17., 22., a 24. srpna mezi 9:00 až 14:00 v dětském oddělení knihovny. Tvoření, čtení a hraní stolních her.
Na tvoření příspěvek na materiál: 10,- až 20,- Kč

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
V červenci  pokračuje v dětském oddělení úspěšná soutěž s názvem “Cestovatelská soutěž”. Čtenáři si procvičí své znalosti v zeměpisném oboru.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

VÝSTAVY:
Omáčníky
– výstava ve vestibulu knihovny.
červenec, srpen – výstava paní Zdeny Sokolové

Pavel Bezděčka – Podivné akvárium – výstava počítačových obrazů /do 7. 7. 2017./
„Malba na počítači je rovnocenná tradičním technikám malby, jen místo štětců, špachtlí a jiných pomůcek používám myš či stylus a místo plátna mám monitor. Tyto nástroje vede moje ruka a ruku vede moje fantazie. Počítačový obraz na plátně již není virtuální umění, je to umění velmi reálné a osobité.“, říká Pavel Bezděčka.

Jiří Zadina – Fotografie – výstava fotografií  /14. 7. 2017 – 25. 8. 2017/
Fotografii se Jiří Zadina začal věnovat v r. 2010. Má rád přírodu a cykloturistiku. Ideálně stráveným časem jsou pro něj vyjížďky na kole a s fotobáglem na zádech. Fotí krajinky, zákoutí a různé postřehy z ulic města. Prioritou zůstává Vysočina, její krásná příroda, kde se narodil a kde žije dodnes.
Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma.