KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

KARÁSKOVÁ KATEŘINA – KDE ŽENY VLÁDNOU /13. 2. 2017, 16:00/
Kateřina Karásková pochází z Pelhřimova a srdečně vás zve na kulturně – cestopisnou přednášku s názvem Kde ženy vládnou. Přednáška pojednává o 4 společnostech, v nichž mají navrch ženy. Seznámí vás s neobvyklými kulturami Zápotéckých indiánů z Tehuantepecké šíje v jižním Mexiku, národem Minangkabau na indonéské Sumatře nebo s nenápadným kmenem Khásí na severovýchodě Indie.  Kulturně-cestopisná přednáška je postavena na zábavných historkách. Fotky, malby,  videa  a hudba dokreslují atmosféru občas až bizarních setkání s místními lidmi. Animované ilustrace vysvětlují základní rysy každého kmene. Cílem je zaujmout nejen ženy, ale i muže, a dokonce i ty nejzatvrzelejší mužské šovinisty. Vstupné 50,- Kč.

MAMMA HELP, z. s.: PREVENCE RAKOVINY PRSU  /27. 2. 2017, 16:00/
Nestátní nezisková organizace pacientek s nádorovým onemocněním prsu Mamma HELP vás zvou na multimedální prezentaci a nácvik samovyšetřování na fantomovém modelu, včetně krátké diskuse. Vstupné zdarma.

Výstavy SKM:
Hynek Boháč: Obrázky z přírody Chotěbořska /do 17. 2. 2016/
Jaroslav Kreibich: Obrazy z Vysočiny a Babička /24. 2. – 7. 4. 2017, s vernisáží 24. 2. 2017 od 16:00/
Jaroslav Kreibich je výtvarník a sběratel knih „Babiček“, žijící v nedalekých Jakubovicích, ve kterých aktivně podporuje společenský život.
Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma.

Výstava v čítárně: Jitka Melzerová: Spotřební sklo / únor/

Tento měsíc čtemeNa měsíc únor jsme pro vás připravili knihy amerického spisovatele a nositele Nobelovy ceny Johna Ernsta Steinbecka. Připomeneme si 115. výročí narození.

VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU
Studium Virtuální univerzity 3 věku probíhá ve tříletém studijním programu „Svět okolo nás“. Účastníci vzdělávání si podle svého zájmu vybírají z nabídky semestrálních kurzů všech univerzit a vytvářejí si tak svůj studijní profil. Po úspěšném zvládnutí 6 kurzů (semestrů) obdrží absolventi „Osvědčení o absolvování“. Všechny kurzy Virtuální U3V zahrnují společné sledování přednášky, samostatnou nebo skupinovou práci na domácích úkolech, cvičné a zkušební testy.
V únoru pokračujeme již 12. semestrem!!! Pro velký zájem otevíráme 2 kurzy najednou. Kurz Život a dílo Michelangela Buonarroti je již naplněn. Případní zájemci se mohou hlásit na kurz Cestování – co jste možná nevěděli.

Život a dílo Michelangela Buonarroti – Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni (6. března 1475, Caprese – 18. února 1564, Řím). Florentský sochař, malíř a architekt, jenž se stal nejslavnějším umělcem v dějinách lidstva. Na šesti přednáškách se seznámíme s tématy: Umělcovo mládí, školení a rané dílo, Nejslavnější socha na světě a sochařovo dílo po roce 1500, Náhrobek papeže Julia II. della Rovere, Malby v Sixtínské kapli, Nová sakristie a Sochařovo pozdní dílo a křesťanská reformace.
Začínáme:
9. 2. 2017 od 10:00 hodin (6 přednášek, cena kurzu 300,- Kč)
Termíny:
9. a 23. února, 9. a 23. března, 6. a 20. dubna

Cestování – co jste možná nevěděli – Lidé cestují z řady různých důvodů a na různá místa na celém světě. Jaká rizika ale cestování obnáší? Působí cestovní ruch vždy pouze pozitivně, nebo může mít i negativní dopady na kulturu, společnost a životní prostředí? A jak se chovat jako správný cestovatel? V tomto kurzu naleznete kromě odpovědí i další zajímavé informace o historii cestování a lázeňství. Na šesti přednáškách se seznámíme s tématy: Cestování a cestovní ruch, Historie cestování, Lázeňství a jeho historie, Za čím lidé cestují, Trocha ekonomie nikoho nezabije aneb Lidé a čísla a Pojeďme do světa
Začínáme:
9. 2. 2017 od 14:00 hodin (6 přednášek, cena kurzu 300,- Kč)
Termíny:
9. a 23. února, 9. a 23. března, 6. a 20. dubna
Více info na plakátech, webu knihovny nebo přímo u certifikovaného tutora e-learningového vzdělávání Pavly Dymáčkové.

DÁRKOVÝ POUKAZ KNIHOVNY
Chcete udělat radost svým blízkým? Rádi byste dali dárek a nevíte si rady? Přijďte se podívat do knihovny a darujte Dárkový poukaz čtenáře.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc únor je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Hádej, hádej, hádači”.  Malí i větší čtenáři si prověří své znalosti zábavnými hádankami.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

JARNÍ PRÁZDNINY V KNIHOVNĚ:
Knihovnice v dětském oddělení připravila v době jarních prázdnin pro děti zajímavý program. Přijďte se svými dětmi strávit volný čas při hraní společenských her, stolních soutěží nebo zábavného tvoření.
20. února – pondělí – hry, křížovky, soutěže
21. února – úterý – tvoření, od 10:00 čtení