KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

MAMMA HELP, z. s.: PREVENCE RAKOVINY PRSU /16. 1. 2017, 16:00/
Nestátní nezisková organizace pacientek s nádorovým onemocněním prsu Mamma HELP vás zvou na multimedální prezentaci a nácvik samovyšetřování na fantomovém modelu, včetně krátké diskuse. Vstupné zdarma.

FIALOVÉ PODKROVÍ  /18. 1. 2017, 18:00/
Pan Pavel Fiala ve spolupráci s knihovnou vás srdečně zve na další cyklus s názvem Fialové podkroví.

JAROSLAV KREIBICH – JIŽNÍ ITÁLIE- REGION BASILICATA /23. 1. 2017, 16:00/
Srdečně vás zveme na cestopisnou besedu s názvem Jižní Itálie – region Basilicata. Kraj Basilicata se rozprostírá v jižní Itálii. Z větší části je oblast hornatá, na západě hraničí s Kampánií, na východě s Apulií a na jihu s Kalábrií. Kraj Basilicata má mnoho společného se sousedním krajem Apulie. Půvabnou a divokou přírodu, sporadicky se vyskytující zato však překrásné pláže, fascinující horské útvary, velké množství řeckých památek a v neposlední řadě pohostinné a milé obyvatelstvo. To a mnohem více se dozvíte na přednášce Jaroslava Kreibicha v podkroví naší knihovny. Vstupné 50,- Kč.

Mgr. STANISLAV MIKULELEV A ORLICE –vyprávění o státním znaku České republiky /30. 1. 2017, 16:00/
Mgr. Stanislav Mikule je český muzejník, muzeolog, heraldik a popularizátor historie. Zabývá se také literární činností a divadelnictvím. Od roku 2005 pracuje v Regionálním muzeu města Žďáru nad Sázavou, kde krom jiného založil tradici žďárských muzejních nocí. Je členem Moravské genealogické a heraldické společnosti v Brně, Heraldické společnosti v Praze, redakční rady Vlastivědného sborníku Vysočiny, Divadelního spolku Žďár, o. s. a dalších. Vstupné 30,- Kč.

Výstavy SKM:
Hynek Boháč: Obrázky z přírody Chotěbořska /6. 1. -17. 2. 2017, s vernisáží v 17:00/
Srdečně vás zveme do podkroví knihovny na výstavu fotografií Hynka Boháče.
Vstupné: dospělí: 20,- Kč, děti a mládež 6 – 18 let, senioři od 65 let, ZTP a ZTP/P: 10,- Kč, děti do 6 let zdarma.

Výstava v čítárně: Jitka Melzerová: Spotřební sklo /leden, únor/

Tento měsíc čtemeNa měsíc leden jsme pro vás připravili knihy českého básníka, textaře, dramatika a překladatele, ale také hudebníka, ilustrátora, výtvarníka, novináře a spisovatele Josefa Kainara. Připomeneme si 100. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc leden je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Veselé hádání”.  Malí i větší čtenáři si prověří své znalosti zábavnými hádankami.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.