KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

VE ŠLÉPĚJÍCH I. HERRMANNA – PAMĚTNÍ DESKY /10. 9. 2016, 10:00/
Srdečně vás zveme na procházku Chotěboří …. Ve šlépějích Ignáta Herrmanna … tentokrát vás provede pan Stanislav Michek po Pamětních deskách slavných osobností našeho města. Sraz je v 10:00 u knihovny

ZAPOMENUTÁ ŘEMESLA II. – ING. JAROSLAV STEHNO /12. 9. 2016, 15:30/
Na přednášce Ing. Jaroslava Stehna se dozvíte mnoho zajímavostí o práci a nástrojích, které používal např. tkadlec, včelař, košíkář, řezník, pekař, pumpař, zedník, kameník, kloboučník nebo hrnčíř.

FIALOVÉ PODKROVÍ /14. 9. 2016, 18:00/
Večerem provází Pavel Fiala. Host: PhDr. Karel Richter, Csc. vojenský historik, člen obce spisovatelů, bývalý dlouholetý předseda klubu autorů literatury faktu, autor 52 knih s historickou tématikou

KOMORNÍ SMYČCOVÝ KONCERT ZUŠ TŘEBÍČ /19. 9. 2016, 19:00/
Komorní smyčcový soubor při ZUŠ Třebíč vás zve na koncert do podkroví knihovny. Hostem bude Karel Plocek.
Program: J. Pachelbel, G. F. Handel, G. P. Telemann, aj.

ZDRÁV A ŠŤASTEN DO POZDNÍHO VĚKU – IVA GEORGIEVOVÁ /26. 9. 2016, 17:00/
Přednáška Ivy Georgievové o filozofii staré Ayurvedy. Ayurveda byla poskytnuta lidem, aby se jim lépe žilo, byli co nejvíce zdraví a měli radost ze života

Výstava SKM:
Milena Uhrová a spol.  – Šité panenky a loutky
/6. 9. – 28. 10. 2016/
Milena Uhrová je penzistka a panenky tvoří od roku 2008. Je členkou Českého panenkového klubu. Od dětství má v zálibu ve vytváření a šití maňásků. Přijďte obdivovat její panenky a loutky do podkroví knihovny.

Výstava v čítárně: Miluše Škodová: Zvonečky /září, říjen/

Tento měsíc čtemeNa měsíc září jsme pro vás připravili knihy českého básníka, prozaika, publicisty a překladatele, nositele Nobelovy ceny Jaroslava Seiferta.  Připomeneme si 115. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc září je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Hádání v září”.  Malí i větší čtenáři si mohou vyzkoušet své znalosti při luštění hádanek.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU- NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT
Jste nemocní nebo po úrazu? Pokud patříte mezi registrované čtenáře knihovny, využijte službu, kterou vám poskytneme zdarma. Ve čtvrtek mezi 9:00 a 11:00 hodinou vám doneseme maximálně 3 ks knih až domů. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.