KNIHOVNA UZAVŘENA
Upozorňujeme čtenáře a návštěvníky knihovny, že ve dnech 30. 5. až 10. 6. 2016 bude knihovna uzavřena z důvodu revize knihovního fondu. Děkujeme za pochopení.

KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Koncert Jindřicha Macka a Jitky Baštové – Close your eyes and listen…. zavři oči a poslouchej  /4. 6. 2016, 19:00/
Pořad pro loutnu a akordeon obsahující hudbu  20. a 21. století. Projekt se v komorní části zabývá výhradně tvorbou legendárního skladatele Astora Piazzolly. Uslyšíte ojedinělé úpravy jeho hudby pro dva netradiční nástroje – historickou loutnu a moderní koncertní akordeon. Prostor pro sólový akordeon je věnován hudbě, při které se můžete zasnít (J. Ganzer, G. Klucevsek) a v sólových vstupech loutny uslyšíte kompozice z 21. století (R. Turovský, vlastní skladby J. Macka). Koncertní program, nazvaný podle jedné ze skladeb A. Piazzolly, vznikl ve snaze dát větší prostor hudbě 20. a  21. století. Představení tvorby Astora Piazzolly, ve vlastních úpravách pro loutnu a akordeon, je hlavním záměrem. Tento argentinský skladatel, ale i hráč na bandoneon, je právem pokládán za génia moderní hudby a jeho skladby zní v mnoha instrumentálních verzích.
Připravili a účinkují: Jitka Baštová – akordeon a Jindřich Macek – loutna.

Mgr. Tomáš Somer, Ph. D. – Udělení Městských práv
/16. 6. 2016, 18:00/
Přednáška chotěbořského rodáka a historika Mgr. Tomáše Somera, Ph. D. k 685 letům od udělení jihlavských městských práv a povýšení Chotěboře na město.

LETNÍ ČTENÍ
O nevyřáděném dědečkovi
/27. 6. 2016, 17:30/
Společné čtení 27.6.

LETNÍ ČÍTÁRNA OTEVŘENA
Knihovnice rády na požádání podají informaci o možnosti využití letní čítárny a ukáží, kudy se na ni dostanete.

Výstava SKM:
ZUŠ Chotěboř – Výtvarný obor
/29. 4. – 10. 6. 2016/
Jaroslav Břečka – Dřevěná socha /17. 6. – 22. 7. 2016, s vernisáží 17. 6. 2016 od 16:00/

Výstava v čítárně: Velká sloní rodinka /červen/

Tento měsíc čtemeNa měsíc červen jsme pro vás připravili knihy anglické prozaičky Charlotte Brontëové. Připomeneme si 200. výročí narození.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc červen je v dětském oddělení připravena pro čtenáře soutěž “Červnový kvíz”.  Malí i větší čtenáři si mohou zábavnou formou procvičit všeobecné znalosti.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.