PŘIPRAVUJEME V KNIHOVNĚ:

Václav Tuček & syn: Skotské hory a města /7. 12. 2015, 15:30/

Václav Tuček je něco mezi cestovatelem a turistou. Má rád jakoukoli turistiku, cestuje celý život, od roku 1990 vyrazí každý rok aspoň jednou  do ciziny. Je úplně jedno kam, na sever, na jih, na východ nebo západ. Je hlavně sběratel vrcholů. Hlavní cíl má dobýt horu, ať už je hodně vysoká nebo méně. Některé slezl, některé vyjel na kole. O skotských horách Vám přijde povyprávět se svým synem do podkroví knihovny.

Tuček

Společné Adventní čtení z knih Josefa Lady /3. 12. 2015, 16:00/
Společné adventní čtení

Jak na nachlazení, rýmu a kašel /14. 12. 2015, 16:00/
Paní Pavla Teznerová vás zve ve spolupráci s Regeneračním centrem v Třebíči na besedu o léčení podle principů tradiční čínské medicíny.

Výstava SKM:
Bohuslav Jirka:  Krajiny Vysočiny a Dalmácie /20. 11. 2015 – 8. 1. 2016/

Výstava v čítárněVýstava Jany Prosové Voňavé pohlazení a Vánoční inspirace Jindry Puskásové/listopad, prosinec/

Tento měsíc čtemeNa měsíc prosinec jsme pro vás připravili cestopisné knihy cestovatele Jiřího Hanzelky. Připomeneme si 95. výročí narození.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

RODINNÉ PRŮKAZKY
Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře.

BRÝLE K VYPŮJČENÍ V KNIHOVNĚ
Pro čtenáře máme připravenou novinku – čtecí brýle. Zapomněli jste doma své vlastní brýle a nemůže si vybrat a najít tu správnou knihu pro svůj volný čas? Od teď žádný problém! V oddělení pro dospělé čtenáře si můžete brýle bez problémů zapůjčit.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc prosinec je v dětském oddělení připravena pro čtenáře nová soutěž “Vánoční hádanka”.  Soutěžící si můžou zábavnou formou připomenout vánoční zvyklosti.
Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

ČTENÁŘSKÉ KLUBÍČKO
S ROBÁTKY DO POHÁDKY,
  pro děti od 3 do 6 let, svoji kapacitu již naplnilo a dále se bude scházet již každý měsíc s paní Lucií Dostálkovou.
ČÍTÁNKY se nově připravují  pro děti od 5 do 7 let Jedná se o dramatizaci pohádek, na které se ještě zájemci mohou hlásit. Začínáme 30. 11. 2015….
DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.

ROZEČTI SE
Vyzkoušejte si zdarma verzi dostupnou pro veřejné knihovny. Tato verze online výuky je omezena v tom, že vaše výsledky nebudou uloženy a postup nebude zaznamenán a to ani při postupu do vyšší lekce – na začátku si vždy zvolíte lekci, u které jste naposledy skončili.
Přístup je funkční pouze v budově knihovny, nutná rezervace předem u p. Dymáčkové.