Luboš Drtina (1963): Tvorba /31. 7. – 18. 9. 2015/, vernisáží 31. 7. 2015 od 19:00 hod.
Zveme Vás na v pořadí třetí výstavu v rodném městě a první v prostorách knihovny Ignáta Herrmanna. Luboš Drtina je chotěbořský rodák, grafik a ilustrátor. Zabývá se knižní a časopiseckou úpravou, ilustrací, tvorbou plakátů, výstavních expozic, autorských knih, úpravou CD a volnou grafickou tvorbou. Od roku 1990 navrhuje knižní úpravy a ilustrace pro řadu nakladatelství (Pražská imaginace, ERM, Eminent, Thyrsus, Paseka, Volvox Globator, Knihcentrum, Nakladatelstvĺ Franze Kafky, Mladá fronta, Akropolis, Academia, Argo a další). Graficky upravil přes 400 knižních titulů. Získal ocenění v domácích a zahraničních soutěžích, v letech 2003–2013 působil jako odborný asistent v ateliéru Tvorba písma a typografie na VŠUP. Od roku 2003 vydává vlastní bibliofilskou edici. Kniha Pohádky od Hermanna Hesse, kterou ilustroval pro nakladatelství Argo, obdržela čestné uznání v mezinárodní soutěži Nejkrásnější knihy světa 2006.  Nezávislá mezinárodní porota v Lipsku hodnotila 636 knih z 34 zemí. Průběžně vystavuje doma i v zahraničí.  Žije a pracuje v Praze.

Drtina