PŘIPRAVUJEME V KNIHOVNĚ:

Premiérový koncert KONTRASTY Jindřicha Macka- loutna  s  Jitkou Baštovou- akordeon a švýcarkou Lisou Stoll – alpský roh se koná poprvé v Chotěboři! Srdečně Vás Zveme dne 6. 8. 2015 od 19:00 hodin do podkroví knihovny na slavnostní premiéru koncertu v České republice.

Macek

Pavel Vomela – Z cyklu „Jak to bylo…“  – Válečné události na Chotěbořsku v letech 1944 – 1945 /31. 8. 2015 v 15:00/. Pan Vomela je spoluautorem publikací „Partyzánská odysea – osud Věry Pilařové“ a nově knihy „Partyzáni Vysočiny a konec války“. Je autorem mnoha článků o regionální historii.

Výstava SKM:
Slečna Kateřina Šafránková: Móda utváří osobnost /19. 6. – 24. 7. 2015/, s vernisáží 19. 6.od 16:00.
Součástí výstavy je odpoledne s orientálním tancem /13. 7. od 17:00/
Luboš Drtina (1963): Tvorba /31. 7. – 18. 9. 2015/, vernisáží 31. 7. 2015 od 19:00 hod. Zveme Vás na v pořadí třetí výstavu v rodném městě a první v prostorách knihovny Ignáta Herrmanna.

Výstava v čítárně
Výstava s pivní tematikou /červenec, srpen/

Tento měsíc čteme – Na měsíc červenec jsme pro vás připravili výběr z díla spisovatelky Heleny Šmahelové. Připomínáme si 105. výročí narození.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc červen je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová zábavná soutěž “Pohádková křížovka”  Děti mají za úkol zábavnou formou odpovídat na otázky.
Pro starší čtenáře jsou připraveny  “Chytré hádanky ”. Soutěžící si procvičí všeobecné znalosti. Soutěže v dětském oddělení začínají vždy 1. den v měsíci a vyhodnocení je poslední den v měsíci. Ze správných odpovědí je vždy vylosováno 5 výherců.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ

Na měsíc červenec je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová soutěž “Hledánka”. Starší čtenáři si mohou lámat hlavu při soutěži “Najdi číslovku v názvu knihy”.
V srpnu se mladší soutěžící mohou stát detektivy a hledat písmenka a slova v “Obrázkovém rébusu”. Pro starší čtenáře máme připravenou letní soutěž “Hledání hradů a zámků”.

PŮLENÍ PRÁZDNIN
V pátek  31. 7. 2015 od 13:00 do 16:00 hodin Vás srdečně zveme do naší knihovny na Půlení prázdnin. Budeme číst, hrát si a odpoledne zakončíme knihovnickým ohýnkem, na kterém si připravíme chutnou svačinku.

PRÁZDNINOVÁ  FOTO  SOUTĚŽ
Vyfoť se s knihou na zajímavém nebo originálním místě a fotku nám přines do knihovny nebo pošli na e-mail: knihovna.destske@chot.cz. Nejzajímavější fotografie budou oceněny. Podrobnější informace na našem webu.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každý pátek od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Přijďte každé úterý, od 13:00 hodin do dětského oddělení. Nabízíme možnost vyrobit si výrobky dle vlastní nálady a uvážení. Tentokrát se můžete těšit na vyrábění jehelníčků. Jste srdečně zváni!

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.