KONÁ SE V KNIHOVNĚ:

Přednášky a besedy:

Václav Tuček – Makedonie- severozápadní oblast /9. 2. 2015 v 15:30/
Cestopisná beseda pana Václava Tučka o pěší turistice, kterou podnikl s kamarádem. V putování po Makedonii se dostali až na hranice s Albánií.
Tuček 9.2.

Výstava SKM:  Výstava grafik Vendy Hoblinky Chalupy – Přeneseno na papír    /6. 1.-19. 2. 2015/
Výstava obrazů Jarmily Brablecové – Krňávkové  /27.2. – 17.4.2015/, s vernisáží 27.2.2015 od 16:00 hod.

Výstava v čítárně: Výstava Jaroslava Kreibicha – Drobná grafika  /leden, únor/

Tento měsíc čtemeNa měsíc únor jsme připravili výběr z díla spisovatele Karla Čapka. Připomínáme si 125. výročí narození.

Internet pro seniory – Individuální kurzy pro seniory zdarma v knihovně. Kontaktní osoba p. Dymáčková.

Burza vyřazených knih – Možnost levného nákupu zajímavých titulů beletrie, naučné literatury, dětských knih a časopisů.

SOUTĚŽ V DĚTSKÉM ODDĚLENÍ
Na měsíc únor je v dětském oddělení připravena pro mladší čtenáře nová zábavná soutěž “Hledej pohádkovou dvojici”. Děti mají za úkol zábavnou formou kvízu poznat, kdo k sobě patří. Pro starší čtenáře je připraven kvíz “Letem světem”. Otázky se týkají zeměpisných znalostí.

Právě Vám a Vašim zlatíčkům nabízí dětské oddělení knihovny opět v novém roce každou středu od 8.00 do 12.00 hod. knížky pro nejmenší. Přijďte a prožijte svůj volný čas se svými dětmi a  s novými leporely, která pomáhají postupně si vytvářet velice důležitý a nenahraditelný vztah ke knihám a čtení vůbec. Jste srdečně zváni!!!

DĚTSKÁ DÍLNIČKA
Musí stará kniha skončit na půdě nebo ve sběru? Naučíme vás z nich vyrábět kreativní dárky, které potěší nejen ty nejbližší. Domů si odnesete například motýla, papírový květ nebo věneček. Přijďte kdykoliv, v otevírací době dětského oddělení. Těšíme se, že se necháte inspirovat.

RODINNÉ PRŮKAZKY – NOVĚ V KNIHOVNĚ!!!
Od 1.1.2015 jsme pro své čtenáře připravili novinku – Rodinné průkazky. Rádi vyjdeme rodinám s dětmi vstříc a umožníme výhodnější registraci. Více informací Vám ochotně sdělíme v oddělení pro dospělé čtenáře. Věříme, že změnu naši čtenáři s dětmi ocení.

DONÁŠKA KNIH DO DOMU
Městská knihovna pro registrované čtenáře nabízí novou službu. V případě nemoci či úrazu můžete využít zdarma donášku a výměnu max. 3 knih přímo k Vám domů. Tuto službu poskytujeme vždy ve čtvrtek od 9.00 do 11.00 hodin. Týká se pouze čtenářů bydlících v Chotěboři. Donášku je možné domluvit na tel. čísle 569 626 634.